Jak przybliżyć dzieciom prawdy wiary? Jak w prosty i zrozumiały sposób odpowiedzieć na ich zadawane pytania dotyczące kościoła, Mszy Świętej czy roku kościelnego? Z tą książką nie jedno dziecko pozna ważne treści związane z Bogiem i duchowością.

Książka przybliża i ukazuje prawdy odnoszące się do Biblii, wiary, kościoła, Mszy Świętej oraz roku kościelnego.

Zapraszam i zachęcam do lektury nowego katechizmu dla dzieci i rodziców. To „przewodnik”, który pomoże nie jednemu młodemu człowiekowi na drogach wiary zrozumieć naukę Kościoła katolickiego, zachęci do odkrywania tajemnic wiary. Jest to książka dla tych, którzy szukają Boga, chcą mieć z Nim lepszy kontakt oraz bliżej Go poznać.

YOUCAT opiera się na Katechizmie Kościoła Katolickiego. Został napisany z myślą o młodych prostym, zrozumiałym dla nich językiem. Składa się z sześciu części: „Jak powstał świat i wszystko, co istnieje”, „Credo – 12 prawd o Bogu”, „sakramenty – 7 szczególnych spotkań z Bogiem”, „Przykazania – 10 Bożych drogowskazów”, „Modlitwa – Bóg ma zawsze czas”  i „Życie Jezusa – co trzeba o Nim wiedzieć”(specjalnie dla rodziców). Katechizm jest ułożony w formie pytań i odpowiedzi. Pytań jest w sumie 159 a dotyczą wiary, rozpoznawania grzechu, nierozerwalności małżeństwa, wolności, eutanazji, aborcji czy miłości. Każda udzielona odpowiedź pozwala na głębsze przemyślenie problemu oraz bliższe przyjrzenie się mu. Przy każdym pytaniu zamieszczono także interesujące informacje dla rodziców i katechetów, jak cytaty z Biblii, cytaty świętych, a także znanych osób czy definicje terminów teologicznych. Książka została przetestowana przez dzieci i rodziców, także przez dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

YOUCAT napisany został dla młodych chrześcijan, którzy pragną właściwie postępować w życiu codziennym oraz być świadkami wiary.

W katechizmie  znajdziemy również przystępne komentarze do zagadnień, które pomogą młodemu człowiekowi odnieść się do konkretnej sytuacji egzystencjalnej, „rozwiać” wątpliwości związane z wiarą.

Na marginesach odnajdziemy: fragmenty z Pisma Świętego, wyjaśnienie trudniejszych pojęć, cytaty uczonych, myślicieli, pisarzy bądź świętych Kościoła z różnych epok.

Dużą pomocą są: indeks haseł, skróty biblijne, indeks tekstów biblijnych, indeks osób, zdjęcia, źródła tekstów i obrazy znajdujące się na końcu katechizmu. Umożliwiają one odnalezienie ważnej i nurtującej młodych ludzi problematyki.

YOUCAT to przystępna, zabawna i nowatorska szata graficzna. Ta pozycja książkowa opatrzona została pięknymi, kolorowymi i atrakcyjnymi zdjęciami oraz zabawnymi szkicami by lepiej dotrzeć do młodego pokolenia i zachęcić do odkrywania tajemnic wiary.

Jest to świetna pomoc dla katechetów, wychowawców i rodziców w wychowywaniu do odkrywania swojego chrześcijańskiego powołania.

W słowie wstępnym, które jest listem do dzieci i rodziców, Papież napisał:
„Drogie Dzieci, drodzy Rodzice!

Przeglądając „YOUCAT dla dzieci”, widzę w nim pytania, jakie miliony dzieci zadają swoim rodzicom oraz katechetom.

Dlatego myślę, że jest on równie potrzebny jak duży katechizm, który zawiera odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania: Jak powstał świat? Dlaczego istnieję? Jak i po co mamy żyć? Co dzieje się po śmierci?

Ośmioletni chłopiec z Kanady zadał mi kiedyś pytanie: „Co robił Bóg, zanim stworzył świat?”. Zastanowiłem się i odpowiedziałem: „Zanim Bóg stworzył cokolwiek – kochał. On to właśnie robił – kochał. Bóg zawsze kocha. Dlatego także wtedy, gdy stwarzał świat, nie robił nic innego poza tym, że kochał”.

„YOUCAT dla dzieci” różni się bardzo od katechizmu, z którego ja korzystałem. Ma on służyć temu, by rodzice i dzieci spędzali wspólnie czas, czytając go, i odkrywali przy tym coraz głębiej Bożą miłość.

Drodzy Rodzice, miejcie u siebie ten „mały” katechizm i znajdujcie czas, by czytać go z Waszymi dziećmi. Strona po stronie, tajemnica wiary za tajemnicą wiary, pytanie za pytaniem. Pomóżcie Waszym dzieciom odkryć miłość Jezusa! To da im odwagę i siłę. Powierzam Wam „YOUCAT dla dzieci”.

Nie przestawajcie pytać i dzielić się Waszą wiarą. Niech naglące pytania Waszych dzieci nie pozostają bez odpowiedzi. Miejcie zawsze siłę, by przekazywać wiarę, którą Wy także otrzymaliście od Waszych rodziców. Bądźcie żywym łańcuchem, który sprawia, że z pokolenia na pokolenie Ewangelia wciąż jest obecna w naszych rodzinach, we wspólnotach oraz w Kościele.

Z całego serca Was błogosławię i proszę Was o modlitwę.”

Wydawcą polskiej wersji językowej katechizmu YOUCAT dla dzieci i rodziców jest Edycja Świętego Pawła.

Więcej informacji na www.edycja.pl

Więcej na temat tytułu „YOUCAT dla dzieci” przeczytaj TUTAJ.

zobacz

zajrzyj

obejrzyj film

Informacje techniczne

Tytuł: YOUCAT dla dzieci. Katolicki katechizm dla dzieci i rodziców

Format karty: 163×213 mm

Ilość stron: 240

Oprawa: zintegrowana

ISBN: 978-83-8131-011-6