Polecam książkę dla dzieci autorki Barbary Derlickiej „Wyprawa Króla Melchiora do Betlejem”. Jest to historia, która zaczyna się jak każda historia o Trzech Królach, którzy wyruszyli w drogę do Betlejem by pokłonić się Jezusowi.

Król Melchior dobrze znał matematykę i astronomię. Kiedy wraz z przyjaciółmi – Kacprem i Baltazarem porównali własne obserwacje nieba z tym, co głosili prorocy, upewnili się, że nowa gwiazda zaprowadzi ich do miejsca narodzin Króla królów. Kierując się w jej stronę wyruszyli w daleką i pełną przygód podróż, by odnaleźć miejsce narodzin Dzieciątka i oddać Mu należny pokłon.

Z „Wyprawa Króla Melchiora do Betlejem” mały czytelnik zostanie dokładnie wprowadzony w tajemnicę przepowiedni o narodzinach Jezusa oraz historię i przebieg wyprawy Mędrców do Dzieciątka. Prosty język i barwne ilustracje zaciekawią nie jedno dziecko tą opowieścią. Po lekturze tej pozycji książkowej dziecko będzie wiedziało jakie dary złożyli w ofierze trzej Królowie.

Z książeczką Barbary Derlickiej mali chrześcijanie lepiej przygotują się do obchodów Objawienia Pańskiego. Kup i przeczytaj swojemu dziecku „Wyprawę Króla Melchiora do Betlejem” !

„Wyprawa Króla Melchiora do Betlejem” to świetna pomoc dla katechetów i rodziców w uwrażliwieniu małych czytelników na przeżywanie Święta Trzech Króli.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne:

Tytuł: WYPRAWA KRÓLA MELCHIORA DO BETLEJEM

Autor: Barbara Derlicka

Format: 162×186 mm

Ilość stron: 32

Oprawa: twarda

Data wydania: listopad 2013

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7776-992-0