Szanowni Państwo,
miło mi zaprezentować najnowsze tytuły Wydawnictwa JEDNOŚĆ. Nie brakuje w tym wiosennym zestawieniu najpiękniejszych, najbardziej kolorowych i wartościowych książek dla dzieci zarówno do poczytania, jak i propozycji zabaw plastycznych. Dla starszych czytelników proponujemy m.in. najnowsze dzieło Gianfranco Ravasiego o tematyce biblijnej. Wiosna za oknem, wiosna w ogrodzie, ale także wiosna w naszej kuchni. Dział Jedność dla domu zadbał o nowe propozycje dot. zdrowego odżywiania i skutecznej diety, by oczyścić organizm po zimowych obciążeniach.

Biblia we fragmentach.
200 bram do Starego i Nowego Testamentu

Oto bardzo szczególna Biblia, której towarzyszy dość nietypowy przewodnik po lekturze. Być może zaskakujący i pod pewnymi względami oryginalny. Moglibyśmy zaadaptować do niej tytuł „całość we fragmencie”. Proponujemy Państwu Biblię – ze wszystkimi tworzącymi ją 73 księgami – w formie szeregu fragmentów, które niejako w miniaturze zawierają istotę jej przekazu. Gianfranco Ravasi ze swoją wiedzą teologiczną i niestrudzoną ciekawością dotyczącą każdego aspektu życia, pomaga nam uchwycić niezrównany splot tego, co ludzkie, i tego, co Boskie, historii i wieczności, treści religijnej i poezji, czyniący z Biblii nieoceniony skarb kultury światowej.
więcej

Jedność dla dzieci
 

Wielkanoc

Oto historia zmartwychwstania Pana Jezusa przedstawiona w pełnych ciepła ilustracjach i opowiedziana wierszem napisanym z myślą o najmłodszych dzieciach. Ta urocza, niosąca radość książeczka zachęca do poznania wydarzeń sprzed prawie dwóch tysięcy lat i do wspólnego, rodzinnego przeżywania Wielkanocy.

więcej…

Wielkanocna historia

Ta wspaniała opowieść jest jedną z najważniejszych biblijnych historii. Pokazuje drogę Pana Jezusa od wjazdu do Jerozolimy, poprzez ukrzyżowanie, aż po wstąpienie do nieba. Choć niełatwo jest opowiedzieć dzieciom o cierpieniu, przez które dokonało się zbawienie ludzi, autorkom tej książki udało się to zrobić doskonale. Pełne ciepła ilustracje i prosty tekst napisany z wielkim wyczuciem pomogą najmłodszym zrozumieć, co wydarzyło się prawie dwa tysiące lat temu i dlaczego Wielkanoc jest najważniejszym z chrześcijańskich świąt.
więcej…

Jedność dla domu
 

Detoks.
Książka kucharska

Brakuje Ci energii? Nie możesz sobie poradzić z nadwagą? Jest na to rada – detoks, czyli dieta oczyszczająca.  Stosując ją, wspomagamy przyswajanie substancji, których potrzebuje organizm, ułatwiamy neutralizację i wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii, a przy okazji możemy zrzucić parę kilogramów. Odtruwanie nigdy jeszcze nie było tak proste i tak smaczne. W książce znajdziecie: przegląd katalizatorów detoksu, plan kuracji z użyciem koktajli (smoothies) i tygodniowy plan diety oczyszczającej.​

więcej…

 

Odchudzanie z ziołami.
Moje najlepsze przepisy

Czy zamierzacie zmienić sposób odżywiania? A może chcielibyście pozbyć się warstwy zimowego tłuszczyku lub wyeliminować niektóre zwyczaje żywieniowe?
Znana blogerka i specjalistka od zdrowego żywienia, Melanie Wenzel, opracowała przeszło 70 najskuteczniejszych przepisów na zdrowe odchudzanie. Pokazuje jak wszechstronnie i na wiele sposobów można stosować zioła w kuchni. To obszerny przegląd najbardziej skutecznych ziół z całego świata wspomagających odchudzanie.

więcej