Wielu katechetów łączy nauczanie w szkołach z katechezą przedszkolną. Czasami czujemy się niedostatecznie przygotowani do podjęcia tego zadania. Wtedy warto sięgnąć po fachową literaturę. Taką pozycją jest z pewnością Wielki podręcznik dla nauczycieli żłobków i przedszkoli. To praca zbiorowa. Stanowi nie tylko kompendium wiedzy o dzieciach od urodzenia, aż do czasu pójścia do szkoły, ale też zawiera bogatą ofertę ćwiczeń dla najmłodszych.

Z książki dowiadujemy się jak dynamicznie zmienia się dziecko, jego potrzeby i oczekiwania, w początkowym okresie rozwoju. Dla malucha, każdy miesiąc życia, nie mówiąc o roku, to olbrzymia zmiana zachowań, potrzeb i możliwości. Proponowane ćwiczenia uwzględniają ten fakt, jednocześnie ukazują zakładane cele edukacyjne i treści z podziałem na obszary dydaktyczne. Prowadzący nauczyciel ma wypisane zasady organizacji, potrzebne materiały, miejsce i szczegółowy sposób zaplanowania i przeprowadzenia działań. Mile zaskakuje  olbrzymia różnorodność proponowanych zajęć i aktywizacji. Wiele z nich można z powodzeniem stosować także w szkole podstawowej.

Wielki podręcznik dla nauczycieli żłobków i przedszkoli to doskonała pomoc dydaktyczna, szczególnie dla tych, którzy doświadczyli kłopotów ze skupieniem uwagi dzieci przedszkolnych i poszukują skutecznych metod pracy z najmłodszymi.

Wydawnictwo Jedność

Praca zbiorowa
Stron: 592
Oprawa: twarda
Format: 190×255
ISBN: 978-83-7660-202-8
Rok wydania: 2011