Gilberto Borghi w interesujący sposób wprowadza czytelnika w świat nastolatków. Książka jest doskonałym drogowskazem dla rodziców, wychowawców i osób pracujących z młodzieżą. Także młodzi znajdą tu podpowiedzi, jak odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości.

Pokolenie Facebooka nie chce słuchać tego, co powinno robić, a czego nie. Poszukuje przestrzeni, w której można czegoś doświadczyć, być akceptowanym i odkrywać samego siebie.

Dzisiaj wiara jawi się coraz bardziej jako potrzeba doświadczenia relacji zdolnej wzbudzić uczucia. To pragnienie przyciąga o wiele bardziej niż katechizm, dlatego spróbujmy wyjść temu naprzeciw.

Gilberto Borghi – ukończył studia w zakresie filozofii, teologii oraz pedagogiki klinicznej. Jest katechetą, autorem kilku książek oraz współzałożycielem grupy „Kaleidos” (www.kaleidoscoop.it). Pracuje także jako pedagog kliniczny. Od wielu lat zajmuje się zależnościami pomiędzy wiarą a kulturą ponowoczesną. Od roku 2010 współtworzy blog VinoNuovo, w którym prowadzi rubrykę Secondo banco (Druga ławka).

zobacz

zajrzyj do środka

Informacje techniczne

Tytuł: Wiara w czasach Facebooka

Autor: Gilberto Borghi

Format: 135×205 mm

Ilość stron: 192

Oprawa: broszurowa 

ISBN: 978-83-7797-720-0