„W świecie Biblii Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie” to książka dla każdego, kto pragnie czytać Biblię ze zrozumieniem.

Książka adresowana jest do teologów, katechetów oraz przeciętnych ludzi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat Biblii.  To najlepsza książka, jaką warto mieć obok swojej Biblii. W sposób bardzo przystępny, zrozumiały już dla uczniów szkoły podstawowej, wprowadza w niezwykle złożony świat Biblii. Kompetentnie wyjaśnia, kto i dlaczego napisał Pismo Święte. Zawiera mnóstwo faktów dotyczących ksiąg biblijnych. Liczne ilustracje: mapy, diagramy, zdjęcia i panoramy przybliżają historyczne i geograficzne tło opowiadanych wydarzeń. Dodatkowe informacje o biblijnych bohaterach i miejscach umożliwiają szerokie spojrzenie na święte teksty, pozwalając lepiej zrozumieć przesłanie poszczególnych ksiąg. Sekcja „Pytania i odpowiedzi” ułatwia zrozumienie wielu biblijnych tajemnic.

Ponadto autorzy zamieścili przy każdej omawianej księdze Starego i Nowego Testamentu informacje pomocnicze zatytułowane: „Często zadawane pytania”, „W zarysie”, „Zwróć uwagę na…”, „Pytania do studiowania”. Ułatwią one młodemu czytelnikowi opanowanie wiedzy biblijnej i poruszanie się po kartach Pisma Świętego. Dodatkowo na końcu książki umieszczono także informacje dotyczące ważnych pojęć biblijnych, obietnic biblijnych, ważne cytaty oraz krótkie notki o postaciach Starego i Nowego Testamentu.

Publikacja znakomicie nadaje się zarówno do osobistego studium, jak i do wspólnego odkrywania tajemnic Biblii na spotkaniach grup parafialnych oraz podczas zajęć szkolnych. Warto ją mieć obok swojej Biblii.

Odbiorcy:

– nowi czytelnicy Biblii, animatorzy biblijni nauczyciele religii, literatury, historii

– wszyscy, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o Piśmie Świętym.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

– zawiera mnóstwo faktów dotyczących ksiąg biblijnych

– wyjaśnia, kto i dlaczego napisał Pismo Święte

– odkrywa przesłanie poszczególnych ksiąg biblijnych

– jasny i zwięzły styl zachęca nowych czytelników do lektury Pisma Świętego

– to nieodzowny przewodnik po Starym i Nowym Testamencie, ogromnie przydatny w szkołach, w grupach biblijnych oraz do osobistego studium.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł:W świecie Biblii Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie

Autorzy: Tim Dowley (red.)

Tłumaczenie: Przemysław Hejmej

Format: 165×235 mm

Ilość stron: 240

Oprawa: twarda,Kolorowe fotografie, mapy, diagramy

Data wydania: 2018

ISBN: 978-83-7971-402-5