W poszukiwaniu skarbów to seria pięciu bardzo pomocnych w pracy katechetycznej książek, które pomagają dzieciom i młodzieży odkrywać skarby ukryte w sakramentach świętych.

Spowiedź i skarb przebaczenia to książka, która pomoże dzieciom zrozumieć i, tak właśnie, pokochać sakrament pokuty i pojednania. Znajdziemy w niej gry, zajęcia i wskazówki, które pomogą nam odkrywać ten wielki skarb ukryty w spowiedzi świętej.

Kiedy upadniemy, pierwszym krokiem do tego, by poczuć się lepiej, jest przeprosić. Pan Bóg jako pierwszy wychodzi nam na spotkanie. Zawsze zauważa, kiedy źle się czujemy, i robi pierwszy krok, aby przywrócić przyjaźń ze sobą i z innymi. Jak dobry Samarytanin opatrzył rany nieszczęsnego Żyda, tak Pan Bóg w spowiedzi leczy rany naszej duszy i ciała.

W skład serii „W poszukiwaniu skarbów” wchodzą: „Bierzmowanie i skarb Ducha Świętego”, „Msza Święta i skarb ukryty w Eucharystii”, „Jezus i skarb ukryty w królestwie Bożym”, „Spowiedź i skarb przebaczenia”, „Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa”.

Odbiorcy

– katecheci poszukujący pomocy dydaktycznej

– dzieci w wieku komunijnym

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

– w praktyczny i przystępny sposób przybliża istotę sakramentu pokuty i pojednania

– to doskonała pomoc dla katechety i ciekawa lektura dla każdego małego chrześcijanina

– jej kolorowe ilustracje pomagają zrozumieć omawiane kwestie

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Spowiedź i skarb przebaczenia

Seria: W poszukiwaniu skarbów

Autorzy: Francesca Fabris (tekst), Alessandra Mantovani (ilustracje)

Tłumaczenie: Krystyna Kozak

Format: 210×293 mm

Ilość stron: 48

Oprawa: miękka, barwne ilustracje

Data wydania: 2018

ISBN: 978-83-7971-881-8