Na początek roku szkolnego  super PROMOCJA – rabat od 20 do 40% na książki z księgarni NATANA. Jeśli zastanawiasz się czy warto zajrzeć, to zachęcę Cię dwoma NOWYMI propozycjami dotyczącymi REKOLEKCJI SZKOLNYCH i EWANGELIARZA W SZKOLE.


REKOLEKCJE W SZKOLE WE WSPÓŁPRACY Z GRONEM PEDAGOGICZNYM

AUTOR: Katarzyna Wawrzyniak
we współpracy z Danutą Kubalą

ZOBACZ

Coraz częściej katecheci są proszeni o zorganizowanie rekolekcji w szkole. Ale jak to zrobić, by nie zabrakło Sacrum, aby były ciekawe i dostosowane do całej szkoły?

 

W pierwszej części pokazane jest jak – krok po kroku – przygotować rekolekcje w szkole, angażując w ich przeprowadzenie księdza proboszcza, dyrekcję, jak i całe grono pedagogiczne.

Część druga to 8 rekolekcyjnych bloków tematycznych zawierających scenariusze zajęć do poprowadzenia przez nauczycieli w salach szkolnych – dla młodszych i starszych uczniów szkoły podstawowej. Są tu też pomysły na zajęcia powiązane z tematyką rekolekcyjną – konkursy, wycieczki, zawody sportowe.

Propozycje zawarte w książce to efekt wieloletniej praktyki katechetycznej. Wszystkie zostały sprawdzone w praktyce. Mogą pomóc katechetom w przygotowaniu rekolekcji szkolnych, w które włączone zostanie całe grono pedagogiczne. Mogą też zainspirować do poszukiwania własnych pomysłów na coraz lepsze rekolekcje szkolne.


EWANGELIARZ SZKOLNY CZYLI EWANGELIA RODZICEM I NAUCZYCIELEM PISANA

AUTOR: Jarosław Agaciński

ZOBACZ

Czy można w szkole stworzyć miejsce, gdzie uczniowie słuchają Pisma Świętego nagranego przez nauczycieli, rodziców, rówieśników i wzbogaconego o praktyczny komentarz?

 

Broszurka odpowiada na pytanie: Jak zbliżyć się do rodzica i dziecka z Ewangelią?

Moje rozwiązanie to czytać Ewangelię z dziećmi, układać melodie do wybranych fragmentów i je śpiewać, to rozmawiać o tym, jak Ją rozumiemy i jakie ma znaczenie dla naszego życia tu i teraz.

To udawało się z moimi prywatnymi dziećmi, udawało się nawet z maluchami w szkole, dlaczego wiec miałoby się nie udać z uczniami klas starszych, rodzicami i nauczycielami?!

Gdy traktuję rodziców na serio, bez wypytywania ich o religijność lub wzbudzania w nich poczucia winy i pytania dlaczego nie chodzą do kościoła, chętnie chwytają za Ewangelię, czytają i rozmawiają. Zwyczajna rozmowa o Ewangelii – o to mi chodzi. A rodzice zachęceni swoimi odkryciami Ewangelii stają się nagle współpracownikami w dalszych poszukiwaniach.

ZAJRZYJ NA POZOSTAŁĄ OFERTĘ KSIĄŻEK PROMOCYJNYCH

OD ZŁOTÓWKI

TUTAJ