W związku ze wspomnieniem 18 września – Stanisław Kostka zawsze u mnie jest akcentowany na wrześniowych lekcjach. Zależy mi, by młodzież i dzieci znały swojego patrona, a w chwilach radykalnych wyborów – miały dobry kierunek do naśladowania!

W tym roku tworzyliśmy GRY PLANSZOWE! Wybrałam liderów grup, po czym każdy z nich miał dobrać sobie drużynę. Dałam duży papier, kredki, flamastry i życiorys Stanisława Kostki. Co prawda nie udało nam się skończyć w 45 minut – ale warto było czekać! Pomysły uczniów przerosły moje oczekiwania! I dziś – graliśmy! Każda grupa miała 7 minut na prezentację swojej pracy, zadawanie pytań, zadania i nagradzanie dobrych odpowiedzi (plusy zamieniane w ocenę). Aktywność ogromna, a przy tym zdobywanie i utrwalanie wiadomości! Myślę, że każdy zapamiętał ważne daty i wydarzenia z życia Stasia. A tak prezentowały się prace:

Polecam pomysł na stworzenie gry planszowej (w klasach starszych i gimnazjalnych) – nie tylko o św. Stanisławie Kostce, ale za chwilę październik i różaniec – więc też można fajnie się pobawić.