Jak zaciekawić uczniów przy pomocy zwykłej deski? Nic prostszego, tylko sięgnąć po ten poradnik, który praktycznie wyjaśnia, jak stworzyć teatr na małej scenie. Niewielka deska zawsze się zmieści do plecaka, a figurki wykonają i ozdobią sami uczniowie. Specjalne nacięcia wprowadzą dynamikę czaso-przestrzenną. Opowieść z zastosowaniem takiej nietypowej sceny to doskonały sposób na pogłębienie relacji z odbiorcami.  Osoba opowiadająca znajduje się blisko uczniów oraz przekazuje historię z głębi serca.

„Wciąż zdumiewa mnie to, jak dużym wyzwaniem jest ożywienie takiego małego kawałka drewna z trzema nacięciami” – zastanawia się autorka teatru Gabi Scherzer. W swoim poradniku omawia cały proces tworzenia teatru i figurek. Podaje wskazówki, wypływające z doświadczenia – dla aktorów, reżyserów, scenarzystów, itd. Na każdej stronie wydrukowano kolorowe ilustracje z przedstawień, technik, etapów tworzenia mini-spektakli.

ZOBACZ

Teatr może mieć zastosowanie również w katechezie, kiedy przenosimy na „deski teatru” opowieści biblijne. Początkujący mogą zaopatrzyć się w dodatkowe pomysły na mini-scenę w postaci tematycznych książeczek z szablonami i poradami, np. ZOBACZ