W ostatnim czasie pojawiło się wiele książek i publikacji dotyczących tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Dowodzi to ogromnego zapotrzebowania na zgłębianie tej prawdy.

Wydawnictwo JUT proponuje nową serię wydawniczą, cykl zeszytów apologetycznych poświęconych prawdom wiary. Pierwszy z nich szczegółowo omawia Boże Miłosierdzie. Znajdziemy w nim zarówno analizy fragmentów Starego i Nowego Testamentu dotyczących miłosierdzia, jak i historię rozwoju kultu. Przypomnimy sobie nie tylko jak prawidłowo odmówić Koronkę, ale uświadomimy też istotę nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia. Kolejne artykuły zeszytu są prezentacją najważniejszych apostołów miłosierdzia: świętej Faustyny Kowalskiej, świętego Jana Pawła II i bł. księdza Michała Sopoćko, a ostatnia część poświęcona jest rozważaniu miejsca Bożego miłosierdzia w naszym życiu.

Zeszyt apologetyczny Wydawnictwa JUT to wyczerpujące kompendium wiedzy przygotowane przez specjalistów teologii i historii Kościoła, a w związku z tym doskonała pomoc w przygotowaniu katechez czy kazań w Roku Miłosierdzia.

Bogactwem publikacji są ilustracje będące reprodukcją obrazów słynnych malarzy, wiernie ilustrujących zdarzenia ewangeliczne. Są też zdjęcia z miejsc kultu i wydarzeń związanych z obchodami uroczystości kościelnych.

Wszystkich, którzy poszukują rzetelnych wiadomości zgromadzonych w jednym miejscu, gorąco zachęcam do lektury.

Nowa seria „Prawdy wiary”

Redaktor prowadzący Paulina Sieradzka
stron 100
okładka miękka
wymiar 210×150
ISBN 978-83-64762-87-1