Św. Franciszek to jeden z popularniejszych świętych. Autorka Eliza Piotrowska przedstawia postać świętego Franciszka w kontekście historycznym, przybliża Jego środowisko rodzinne i epokę oraz trudne warunki społeczne.
Radosna i pełna humoru historia o Św. Franciszku przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 lat. Pokazuje ona, że święty to człowiek z marzeniami i różnymi szalonymi życiowymi pomysłami. Taki był Franciszek. Realizował swoje marzenia, ale szukał swojej drogi życiowej jako młodzieniec – imprezowicz, rycerz.
Historia Pani Piotrowskiej pokazuje nam Franciszka jako dobrego wrażliwego człowieka bezgranicznie kochającego Boga, pochłoniętego modlitwą oraz pracą na rzecz Kościoła.
Nigdy nie zapomina o potrzebujących oraz „siostrach i braciach mniejszych”, czyli przyrodzie.
Dzięki Autorce możemy zrozumieć, że kto służy drugiemu człowiekowi i nie szuka za to nagrody oraz pozostaje wierny Bogu może mieć pewność, że po śmierci Bóg obdaruje Go niebem.
„Święty Franciszek” to kolejna książka z serii Święci uśmiechnięci. Napisana prostym językiem zrozumiałym dla dziecka. Proste wręcz częstochowskie rymy ułatwiają zapamiętanie treści. Wyjątkową wartością książki są kolorowe, pełne humoru ilustracje Autorki. Na ostatniej stronie jest krzyżówka, którą po przeczytaniu książki każde dziecko bez trudu uzupełni.
Doskonała pomoc katechetyczna dotycząca tematyki Świętych.

zobacz

Informacje techniczne:

Tytuł: Święty Franciszek z Asyżu

Autor: Eliza Piotrowska

Liczba stron: 48
Wymiary: 195 x 195 mm
Oprawa:twarda
ISBN:978-83-7516-822-2