Jedną z pierwszych książek religijnych, która miała wpływ na kształtowanie moich życiowych wyborów były „Żywoty Świętych”. Kieszonkowe wydanie, czarno-biały druk i wspaniałe historie świętych – tyle mi wystarczyło, by studiować lekturę przez wiele lat.

Właśnie otrzymałam współczesną wersję tego wyjątkowego dzieła. Kieszonkowe – wg mnie idealne wydanie, pozostało nadal. Zaskakuje wnętrze książki. Na jednej stronie hagiografia świętego, na drugiej kolorowa ilustracja wizerunku świętego uwiecznionego w malarskiej formie. Dzięki temu czytelnik słucha tekstu i kontempluje obraz.

Książkę natychmiast zabrałam na lekcję religii. Miałam wprowadzenie do cyklu lekcji o Mojżeszu. Uczniowie poznali bohatera biblijnego i przyjrzeli się związkowi jego imienia z powierzoną mu misją. Zadziwieni tym, że ich imię ma nieprzypadkowe znaczenie, z wypiekami na twarzy poszukiwali swoich patronów i etymologii imienia opisanej w przyniesionej przeze mnie lekturze. Kiedy lekcja się skończyła prosili, bym jeszcze przyniosła tę książkę.

ZOBACZ

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

INFORMACJE TECHNICZNE

Stron: 784

Oprawa: twarda, złota folia, kolorowe reprodukcje dzieł sztuki oraz ilustracje

Format: 110×165 mm

ISBN: 978-83-7971-125-3

Rok wydania: 2015

Tłumaczenie: Krzysztof Stopa