Dwoje niezwykłych ludzi. Ona chciała wstąpić do klasztoru sióstr szarytek, on – do wspólnoty kanoników regularnych. Trudności, które stają na przeszkodzie ich zakonnego życia – kierują ich kroki w stronę małżeństwa. Przyświeca im cel – urodzić i wychować wiele dzieci dla nieba. I Bóg spełnia ich prośbę. Jedno z dzieci zostaje doktorem Kościoła.

Mowa o małżeństwie Ludwika Martin i Marii Zelia. Ich związek oparty był na wspólnej modlitwie, codziennej Eucharystii, lekturze duchowej i wzajemnym poszanowaniu. 18 października 2015 papież Franciszek ogłosił ich świętym małżeństwem. Tym samym wybrzmiało w Kościele, że małżonkowie mogą wzajemnie się uświęcić. Wspaniałym owocem ich miłości było dziewięcioro dzieci. Wśród nich -święta  Teresa od Dzieciątka Jezus, która  została nagrodzona tytułem Doktora Kościoła .

Jak wyglądał dom Państwa Martin? Jak wychowywali swoje dzieci? Czy chętnie podróżowali? Dlaczego ich Miłość porównuje się do miłości Chrystusa do Kościoła? To jedne z wielu pytań na które znajdziecie odpowiedź w lekturze.

ZOBACZ

Informacje techniczne

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2017
Oprawa: miękka
Liczba stron: 208
Wymiary: 124×194 mm
Waga: 0,2 kg
ISBN: 978-83-277-1451-0