Słudzy Hioba to gra, która uczy nie słuchać złych podszeptów. Choć nie porusza za  bardzo wątku strat jakie spotykają tego Bożego męża, to skupia się na tym, co wynika z całej tej historii. Grając z dziećmi możemy im powiedzieć, że czasami nawet przyjaciele będą ich kierować na złe ścieżki. Czasami będą to robić nieświadomie – w tzw. „dobrej wierze”, czasami z premedytacją. Jednak Hiob i jego tytułowi słudzy wiedzą, ze ufać można jedynie Bożym słowom i nadzieję niezależnie od okoliczności pokładać w Nim. Oczywiście ze starszymi dziećmi można poruszyć sprawę kolejnych strat i nieszczęść, które spadają na Hioba. Można zwrócić uwagę, że Bóg nigdy nie pozwala Szatanowi na więcej niż Hiob mógłby znieść. Można to potem poprzeć Nowym Testamentem (1 Koryntian 10.13) .
Wracając jednak do samej gry. Warto zauważyć, że im bliżej końca gry tym trudniej jest sługom Hioba pomagać swojemu panu. W życiu też tak bywa. Energii na przeciwstawianie się Złemu mamy coraz mniej. Z czasem też coraz trudniej nam ufać Bogu. Można o tym przypomnieć dzieciom. Nie mniej jednak, kto wytrwa ten dostanie nagrodę. Hiob też wytrwał i dostał. Ostatni etap gry jest bardzo łatwo, co odpowiada temu jak Bóg błogosławił po wszystkim Hiobowi.

Jako, że gra opowiada o historii, która się już wydarzyła to nie można w nią przegrać. Kwestią pozostaje jedynie jak długo zajmie wygrana i jak szybko Hiob pokona wszystkie przeciwności. Przy okazji wszyscy gracze grają jako jedna drużyna i wspomagają swoje wysiłki.

Grę można pobrać za darmo z portalu Basiowe Gry Planszowe. Tam też znajduje się jej dokładny opis.