Dzień Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej to ważne wydarzenia w życiu dziecka oraz jego rodziny.

Mały człowiek po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczy w Ofierze Mszy św. Od tego momentu dziecko należy do grona tych, którzy otrzymują łaskę spożywania prawdziwego Ciała i Krwi Jezusa.Eucharystia to sakrament, który poprzedzają długotrwałe przygotowania.

Jednym z najważniejszych etapów przygotowujących do Komunii jest Spowiedź Święta.

Większość dzieci niechętnie i z bojaźnią przystępuje do tego sakramentu.

W przygotowaniach tych  może też pomóc książka „Puk, puk! Czy to mój Bóg?” wydana przez wydawnictwo św. Wojciecha. Adresatem tej pozycji książkowej są uczniowie klasy trzeciej.

Autorka w przystępny dla dzieci sposób wyjaśnia trudne terminy i wątpliwości pojawiające się przed przystąpieniem do spowiedzi świętej. Książka składa się z jedenastu rozdziałów. W pierwszym z nich zapoznajemy się po co w ogóle jest potrzebna spowiedź, a w kolejnych s. Ines Krawczyk wyjaśnia jak wypełnić warunki dobrej spowiedzi, kiedy spowiedź jest ważna, a kiedy nie, czym jest tajemnica spowiedzi. Każdy rozdział zaczyna się do sceny z życia grupki przyjaciół. Te przygody zaciekawią nie jednego ucznia, gdyż są bliskie każdemu trzecioklasiście. Główną bohaterką jest Magda, która konsultuje kłopotliwe sytuacje ze swoim aniołem stróżem. To on wyjaśnia jej gdzie leży problem i jak można rozwiązać trudną sytuację. Na zakończenie rozdziału pojawia się krótka definicją przedyskutowanego tematu. Publikację kończy przewodnik po spowiedzi świętej z formułą spowiedzi.

Dzięki zwięzłemu i przystępnemu językowi Ci czytelnicy z klasy trzeciej z łatwością zrozumieją do jakiego ważnego wydarzenia dojrzewało ich serce. Serce w którym ma zamieszkać Jezus i obdarzać ich swoim błogosławieństwem.

W książce znajdują się kolorowe ilustracje Eluty Kidackiej zachęcają do lektury oraz pomogą przygotować się i zrozumieć istotę tak ważnego wydarzenia – Pierwszej Spowiedzi Świętej.

Ta książka to dobry pretekst do rozmowy o Sakramencie Pojednania. Pomoże przygotować syna lub córkę do pierwszej spowiedzi.

Dziecko znajdzie tu odpowiedź w jaki sposób dobrze przygotować się do tego sakramentu – tak, by po nim znów być prawdziwym przyjacielem Boga i każdego człowieka.

Magda, Zuzia, Jacek, Kacper i Maciek, bohaterowie tej książki, pomogą dzieciom to wszystko zrozumieć. Anioł Stróż też będzie miał tu sporo do powiedzenia.

Książka „Puk, puk! Czy to mój Bóg?” przyda się nie tylko tym dzieciom, które po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi. To dobra lektura również dla tych, którzy do tego sakramentu przystępują już od jakiegoś czasu i zawsze czują to samo: podchodząc do konfesjonału, mają „gęsią skórkę”, a odchodząc od niego – radość w sercu, i to taką, że mogliby fruwać.

Książka to doskonała pomoc dla:

– rodziców wychowujących dzieci w duchu chrześcijańskim

– nauczycieli katechetów/księży przygotowujących dzieci do I Komunii Św., do spowiedzi

– dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Dzięki tej książce dzieci nie tylko przestaną bać się sakramentu pokuty i pojednania, ale będą przystępować do niego z radością.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Puk, puk! Czy to mój Bóg? Przygotowanie do pierwszej Spowiedzi Świętej

Autor: s. Ines Krawczyk

Ilustrator: Eluta Kidacka

Format: 165×225 mm

Ilość stron: 64

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2018

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-8065-236-1