Wydawnictwo Jedność poleca wszystkim milusińskim, książkę Julii Volmert „Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźni”.

Jeśli nie wiesz jak przybliżyć dzieciom, że przyjaźń to wielki skarb, o który trzeba dbać – to książeczka Julii Volmert na pewno Ci w tym pomoże.

Książka „Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźni” to radosna i pełna humoru historia dla dzieci. Napisana prostym, zrozumiałym językiem, pomaga dzieciom zrozumieć i zapamiętać, że nasi przyjaciele są z nami w trudnych chwilach, możemy na nich liczyć, strzegą nas kiedy trzeba i dbają o nas w każdym czasie.

Czego można się nauczyć się od misia Bartka?

Na to pytanie i inne znajdziemy odpowiedzi w książce Julii Volmert.

Niedźwiadek Bartek został zaproszony na przyjęcie urodzinowe wiewiórki Basi. Miś zastanawia się, jaki prezent przygotować dla swojej najlepszej przyjaciółki. Co mogłoby ucieszyć Basię? Wiadomo, prezent musi być wyjątkowy! Bartek ma wiele pomysłów, ale wszystkie okazują się niedoskonałe. Gdy nadchodzi dzień urodzin, jako jedyny nie pojawia się na przyjęciu…

Treści zawarte przez autorkę książki nauczą i zachęcą dzieci właściwych postaw i zachowań w życiu codziennym. To pełna emocji opowieść, która pomaga najmłodszym zrozumieć, czym jest przyjaźń i w jaki sposób warto ją okazywać. Prezenty są miłe, ale nie najważniejsze. Ta książeczka pokazuje dzieciom, że najcenniejsze, co dostajemy od przyjaciela, to jego obecność, czas, zrozumienie i… sama przyjaźń. Uroczo zilustrowane perypetie sympatycznego misia Bartka zaciekawią małych czytelników i pomogą zrozumieć przesłanie tej opowieści.

Uwrażliwią dziecko na szukanie prawdziwych przyjaciół. Z tą książką nie jedno dziecko pokocha i zaprzyjaźni się z misiem Bartkiem.

Zapragnie podążać drogą przyjaźni wraz z nim.

Jest to świetna pomoc dla katechetów, wychowawców i rodziców w wychowywaniu małych czytelników do postawy przyjaźni i budowania właściwych relacji.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźni

Autor: Julia Volmert

Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec

Format: 217×280 mm

Ilość stron: 32

Oprawa: twarda

Wiek czytelnika: 3+

Rok wydania: 2020

ISBN: 978-83-8144-186-5