Wydawnictwo Jedność poleca pakiet edukacyjny dla klasy VI szkoły podstawowej „Tajemnice BOGAtego życia”.

Klasa VI Tajemnice BOGAtego życia Teczka pomocy z płytą CD

Zbiór plansz edukacyjnych dla nauczyciela do nauki katechezy w klasie VI szkoły podstawowej.

klasa-6-tajemnice-bogatego-zycia-bZestaw zawiera barwne plansze, mapy, zdjęcia formatu A3, które będą niezawodną pomocą w prowadzeniu zajęć z katechezy w klasie VI. Dodatkową zaletą zestawu do wykorzystania jest gra edukacyjna „Przypowieści Jezusa” w formacie A2. Do teczki dołączona została płyta CD z plikami do wyświetlenia lub druku. Obrazy zamieszczone na płycie można prezentować na tablicy interaktywnej.

Dzięki przepięknym kolorowym obrazom w łatwy sposób zostaną zobrazowane treści przekazywane podczas zajęć. Prosty graficzny projekt  nauczy nowych treści, pomoże je zapamiętać oraz utrwalić wiedzę.

zobacz

Informacje techniczne

Redakcja: Jolanta Konat, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska
Oprawa: teczka z gumką zawiera karty z materiałami
Format: A3, A4
ISBN: 978-83-7660-194-9
Rok wydania: 2015

 

Klasa VI „Tajemnice BOGAtego życia” Przewodnik metodyczny

Przewodnik według podręcznika nr AZ-23-02/12-KI-3/14  zgodnego z programem nauczania nr AZ-2-02/12 z dnia 30. 05. 2012.

Przewodnik metodyczny to doskonała pomoc dla katechety pracującego z uczniami klasy VI. Jest on tajemnice-bogatego_metodyczny_oklnapisany na podstawie podręcznika „Tajemnice BOGAtego życia” oraz programu „Odkrywamy tajemnice Bożego świata”. Dzięki nim uczeń ma pełną możliwość poszukiwania, poznawania i przyjmowania znaków i symboli pochodzących z celebracji i nabożeństw.

„Uczniowie poznają ich genezę oraz przesłanie, by móc głębiej i bardziej świadomie przeżywać przywołane wydarzenia zbawcze. Źródłem, z którego katechizowani będą czerpali istotę przesłania znaku lub symbolu, będzie przede wszystkim  słowo Boże, Katechizm Kościoła katolickiego oraz teksty liturgiczne. W poszukiwaniach uczniom będą towarzyszyć Wszędek i Bożaludka – znani uczniom z poprzednich lat nauki, a wprowadzeni w celu ułatwienia percepcji i zainteresowania poznawanymi treściami.” – podkreślają autorzy.

Struktura jednostki lekcyjnej oparta jest na stałym schemacie wędrowania:
1. Rozpoznaję…,
2. Przyjmuję…,
3. Zostaję ubogacony…,

Treści zamieszczone przez autorów podręcznika nauczą i zachęcą uczniów do właściwych postaw i zachowań w życiu codziennym. Uwrażliwią młodych chrześcijan na poznawanie Boga w znakach i symbolach wraz z przyjęciem ich przesłania. To z ich pomocą pogłębią i umocnią swoją więź z Bogiem oraz doświadczą Jego bliskości i miłości w swoim życiu.

Rzetelnie i fachowo przygotowane scenariusze pomogą uczniom stawać się świadkami wiary w różnych sytuacjach, zapoznają z historią i istotą znaków czy symboli oraz wprowadzą w bogactwo religijne i kulturowe.

W podręczniku  metodycznym znajdziemy różne techniki pracy, środki dydaktyczne jak i metody aktywizujące, takie jak:  metody plastyczne, rozmowy kierowane, muzyczne, teatralne, opowiadania, celebracje, modlitwy i wyciszenia, prace z obrazem, zabawy, zagadki. Wspólna nauka i zabawa pozwala na rozwijanie i pogłębianie swojej wiary, tworzenie więzi koleżeńskich oraz zdobywanie umiejętności.

zobacz

zajrzyj do środka

Informacje techniczne

Autor/Autorzy: praca zbiorowa pod red. ks. Krzysztofa Mielnickiego, Elżbiety Kondrak, Eweliny Parszewskiej,
Stron: 488
Oprawa: miękka, klejona
Format: 162×235mm
ISBN: 978-83-7971-056-0
Rok wydania: 2014

 

Klasa VI „Tajemnice BOGAtego życia” płyta z piosenkami i pieśniami

Polecam płytę z piosenkami i pieśniami do klasy VI szkoły podstawowej opracowaną przez þÿwydawnictwo Jedność. „Tajemnice BOGAtego życia” to płyta, na której zaprezentowano 39 utworów, które są umieszczone w scenariuszach w przewodniku metodycznym i podręczniku ucznia.

Wśród nich są piosenki i pieśni do nauki religii w klasie VI. Tytuły piosenek zostały zamieszczone na okładce. Przy każdym utworze znajduje się całkowity czas nagrania oraz numer jednostki katechetycznej podczas której może on być wykorzystany.
Wszystkie nagrania to pomoc dydaktyczna do konkretnych katechez, co autorzy zaznaczyli numerem w nawiasie. Stanowi to niezawodną pomoc dla katechety w nauce proponowanych utworów. Uczniowie poznając pieśni o tematyce biblijnej oraz hagiologicznej pogłębią swoją relację z Bogiem. Treści zawarte w piosenkach nauczą i zachęcą dzieci do właściwych postaw i zachowań w życiu codziennym. Uwrażliwią uczniów na szukanie u Boga pomocy w trudnych sytuacjach. Płyta „Tajemnice BOGAtego życia” może być wspaniałą pomocą dydaktyczną dla katechetów uczących nie tylko w klasie VI szkoły podstawowej.

1.  Jak wielki jest Bóg.
2.  Chwalę Ciebie, Panie.
3.  Serce wielkie nam daj.
4.  Abyśmy byli jedno.
5.  Ofiaruję Tobie, Panie mój.
6.  Ta Krew z grzechu obmywa nas.
7.  Manna.
8.  Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony.
9.  Gdy Boży Duch wypełnia mnie.
10. Chwalę Cię, Panie, całym swoim sercem.
11. Bądź mi litościw.
12. Jezus daje nam zbawienie.
13. Schowaj mnie.
14. Jesteś Królem.
15. Może daleko jesteś od Niego.
16. Gdyby wiara twa.
17. Panie, przebacz nam.
18. Łaską jesteśmy zbawieni.
19. Zostań tu i ze Mną się módl.
20. Żal duszę ściska.
21. To Ciało Pana za nas wydane.
22. Jezu Chryste, Panie miły.
23. Dziś świętujemy Paschę zbawienia.
24. Żyję nie ja.
25. Chcę przestąpić Jego próg.
26. Duchu Święty, o przyjdź i rozpal nas.
27. Barka.
28. Godzien, o godzien jest nasz Pan.
29. Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa.
30. Chrystus Wodzem.
31. Powierz się Matce.
32. Szukajcie wpierw królestwa Bożego.
33. Gdy kiedyś Pan.
34. Nie było miejsca dla Ciebie.
35. Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi.
36. Mędrcy, świata monarchowie.
37. Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
38. Duchu Miłości wylewaj się na nas.
39. Chwalcie łąki umajone.

zobacz

Informacje techniczne

Autor/Autorzy: praca zbiorowa