Medycyna zrobiła ogromne postępy w leczeniu wielu chorób. Nowoczesna aparatura oraz wspaniałe leki potrafią uśmierzyć ból i pomóc wielu pacjentom.
Jednak mimo tylu osiągnięć w dziedzinie medycyny warto też w leczeniu wykorzystywać inne sposoby i techniki. Pomogą nam w tym treści zawarte w książce „Taping. Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości”.
Książka jest swoistym przewodnikiem, a jego autor pokazuje jak wykorzystać w różnych sytuacjach chorobowych moc tkwiącą w taśmach kinezjologicznych.
Taśmy mają ogromną moc w leczeniu licznych dolegliwości bez środków farmakologicznych, które bardzo często mają szkodliwy wpływ na nasz organizm.
W książce znajdziemy omówienie prawidłowego zastosowania taśm do poszczególnych dolegliwości oraz wskazówki dotyczące rodzaju, doboru i prawidłowego naklejania i usuwania.
„Taping. Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości” jest to pozycja warta polecenia, gdyż z jej pomocą zostanie rozwiązana nie jedna dolegliwość.
W książce znajdziemy informacje w jakiej chorobie jaki rodzaj taśmy stosować, czy dana taśma ma zastosowania na inne dolegliwości oraz jak je stosować.
Dodatkowo dołączone są:
komentarze przypominające o czym należy pamiętać w leczeniu konkretnego urazu,
opisy na jaką chorobę pomaga konkretna taśma,
piękne, kolorowe fotografie ułatwiające naklejanie taśm.
Autor Daniel Weiss zapoznaje nas z:
– zasadami tapingu kinezjologicznego,
– historią i rozwojem,
– efektami stosowania tapingu i ograniczeniami,
– prawidłowym stosowaniem taśm.
Na końcu książki „Taping …” znajdziemy również ułożone alfabetycznie indeksy: rzeczowy, dolegliwości układu ruchu, dolegliwości ogólnych, taśm krzyżowych, taśm kinezjologicznych.
Polecam tę książkę, bo jest to wspaniały skarbiec łagodzenia licznych codziennych dolegliwości wraz z technikami stosowania.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: Taping. Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości

Autor: Daniel Weiss

Tłumaczenie: Grzegorz Szczepański

Format:165×200 mm

Ilość stron: 128

Oprawa: miękka ze skrzydełkami, hologram, kredowy papier, kolorowe zdjęcia

Data wydania: 2015

ISBN: 978-83-7971-084-3