Wydawnictwo Jedność poleca książkę „Pismo Święte w opowiadaniach”.

Jest to zbiór wspaniałych i mądrych historii biblijnych dla dzieci – od opisu stworzenia z księgi Rodzaju po poruszające wizje końca świata z Apokalipsy. Mały czytelnik  dzięki prostemu  językowi i barwnym ilustracjom poznaje ważne wydarzenia biblijne. Pobudzają one jego wyobraźnię i pomagają odtworzyć realia życia tamtych czasów.

Autorka Silvia Vecchini pragnie, aby Boże tajemnice zostały z łatwością zrozumiane i przyjęte przez dzieci, dlatego zostały one napisane prostym językiem i zaopatrzone w przyciągające wzrok ilustracje.

Poszczególne historie biblijne i ich bohaterowie pomagają poznać i zrozumieć działanie Boga w świecie i ludzkich sercach. Przede wszystkim jednak prowadzą do osobistego spotkania z Bogiem.

Zamieszczone historie poruszają ważne treści, takie jak: przyjaźń, wrogość, wojna i pokój, miłość i nienawiść, grzeszność i świętość. Są one zachętą do właściwego postępowania w życiu codziennym.Z każdej historii bije blask wiary kolejnych pokoleń. 

To zaproszenie dla młodzieży, by samodzielnie sięgała po Pismo Święte i żyła nim na co dzień.  Ta pozycja książkowa może być świetną pomocą dla katechetów, wychowawców i duszpasterzy, którzy pragną wspólnie z młodymi ludźmi karmić się słowem Bożym.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Pismo Święte w opowiadaniach

Autorzy: Silvia Vecchini

Tłumaczenie: dr Dariusz Chodyniecki

Format: 150×230 mm

Ilość stron: 320

Oprawa: miękka ze skrzydełkami, barwne ilustracje

Data wydania: 2019

Wiek czytelnika: 6+

ISBN: 978-83-8144-178-0