Przyjaźń papieża i myszy? To nieprawdopodobne!

Chyba, że papieżem jest Jorge Mario Bergoglio, który z dniu wyboru przyjmuje imię Franciszek, a myszą, a właściwie myszorkiem jest Jorge wywodzący się z licznej i zacnej rodziny. Myszorek jest siódmy z trzynaściorga rodzeństwa, a jego przodkowie pamiętają czasy „kiedy Rzym był ledwie osadą”.

Pierwsza część opowieści o tej niezwykłej przyjaźni nosi tytuł: „Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu”. Poznajemy w niej nie tylko historię rodziny myszorka, ale też szczególne cechy charakteru naszego bohatera, gdzie ciekawość i dociekliwość wysuwają się pierwszy plan. Właśnie to powoduje, że Jorge zaprzyjaźnia się z papieżem Franciszkiem i od tej pory jego życie ma już inny wymiar. Papież opowiada mu o Jezusie, o Jego narodzinach, a w sercu myszorka rodzi się miłość do Zbawiciela. Jorge przekazuje dobrą nowinę o Jezusie członkom swojej rodziny.

Druga część historii to: „Myszorek Jorge i papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy”. Jest to relacja z podróży papieża Franciszka i Jorge`a do Ziemi Świętej. W trakcie niecodziennych rozmów przyjaciół, papież Franciszek pokazuje miejsca, gdzie żył Jezus i opowiada różne przypowieści Jezusa. Myszorek chłonie nowiny z prostotą i podziwem.

Autor Stefano Gorla tak prowadzi narrację, że nie tylko dzieci nie mogą się doczekać, co będzie dalej. Szczególną wartością tej ciepłej i wzruszającej książeczki są ilustracje Ivano Ceriani. Sprawiają one, że czytelnicy stają się rzeczywistymi uczestnikami przygód bohaterów książki.

Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu

Liczba stron:56
Wymiary:215 x 225 mm
Oprawa: twarda
ISBN:978-83-7516-962-1

 Myszorek Jorge i papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy

Liczba stron:56
Wymiary:215 x 225 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7516-963-8