Przed współczesnym nauczycielem stoi wiele wyzwań. Tymi najważniejszymi jest nauczanie i wychowywanie.
Nieocenionym narzędziem w tych działaniach jest „101 zabaw z Biblią pełną przygód” przygotowane przez wydawnictwo „Edycję Świętego Pawła”.
„101 zabaw …” to świetna pomoc nie tylko katechetyczna. Ta bogato ilustrowana książeczka to zbiór opowiadań najbardziej znanych postaci biblijnych, które Kościół Katolicki podaje do wierzenia.
Książka zapoznaje ze znanymi postaciami biblijnymi oraz wydarzeniami z historii zbawienia takimi jak: ocalenie Mojżesza przez egipską księżniczkę; powołanie Jonasza, który chciał uciec Bogu, czy wyzwolenie Szadraka, Meszaka i Abednega z płomieni ognia itp.
Przede wszystkim ukazuje jednak życie Syna Bożego – Jezusa, historie, które opowiadał, i cuda, jakich dokonał, przedstawia Jego przyjaciół – apostołów – i ludzi, których spotkał. Zamieszczone historie poruszają ważne treści dla młodego chrześcijanina oraz są zachętą do właściwego postępowania w życiu codziennym.
Wielką wartością „101 zabaw …” są: piękne i barwne ilustracje wraz z ciekawymi zabawami dostosowanymi do wieku dziecięcego.
Każda strona to nowe, ciekawe zadanie: łamigłówka, wykreślanka słowna, rebus, uzupełnianka, przyklejenie odpowiedniej naklejki, liczenie, kolorowanie, dopasowywanie, udzielanie właściwej odpowiedzi.
Zadania polegają na:
wykreśleniu ukrytych słów,
znalezieniu lub policzeniu szczegółów,
odszukaniu podobieństwa lub brakującego elementu.
Proponowane bogactwo zadań sprawi dzieciom wiele radości i umili czas. Dzięki nim dzieci będą trenować swoją pamięć, refleks i spostrzegawczość. W przyjemny sposób utrwalą zdobytą wiedzę ze znajomości świata Biblii.
„101 zabaw z Biblią pełną przygód” nie zastąpi lektury Pisma Świętego, ale do niej przygotuje i zachęci.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: 101 zabaw z Biblią pełną przygód

Autor: Bethan James, Honor Ayres

Format: 210×280 mm

Ilość stron: 48

Oprawa: broszurowa

ISBN: 978-83-7797-215-1