Również w tym roku Wydawnictwo Biała Łódka przygotowało dla użytkowników NATANA dwa nowe scenariusze jasełek. Nie zabraknie w nich humoru, wzruszeń i zupełnie nowych radosnych pastorałek. Zapraszamy do lektury!

KSIĄŻĘ POKOJU

ksiaze-pokoju-book„Książę Pokoju” to scenariusz jasełek przeznaczony do realizacji z uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjum. Fabuła została osnuta wokół Ewangelii św. Mateusza, a głównym motywem jest przeciwstawienie sobie postaci Heroda oraz Jezusa. Pierwszy, na pozór potężny władca, okazuje ludzką słabość i ugina się pod naporem szatańskich podszeptów. Owa słabość prowadzi go do spotkania wszystkich Siedmiu Grzechów Głównych, które również występują w przedstawieniu. Istotną rolę w fabule odgrywają także postacie Trzech Magów, którzy przy poszukiwaniu Zbawiciela robią użytek ze swej rozległej wiedzy. W czasie wędrówki spotykają wielu ludzi, dla których otwierają swe pełne miłości serca. Pomimo, że Magowie dopiero zmierzają do Jezusa, On napełnia ich swoim pokojem, gdyż Boży pokój jest udziałem wszystkich ludzi dobrej woli. W scenariuszu uwzględniono misyjny charakter obchodzonego w niedługim czasie po Bożym Narodzeniu święta Trzech Króli. W kulminacyjnym momencie przedstawienia przewidziana została piosenka misyjna traktująca o losie dzieci z całego świata.

Kompletna publikacja pt. „Książę Pokoju” zawiera książkę z tekstem scenariusza oraz zapisem nutowym, a także płytę CD ze ścieżką dźwiękową – z utworami skomponowanymi specjalnie na potrzeby tego scenariusza (pastorałki z wokalem, wersje instrumentalne) oraz  plakatem do wydruku. Taki zestaw pozwoli stworzyć piękne jasełka niosące ze sobą głębokie przesłanie, wzruszające, ale i nie pozbawione humoru.

Zachęcamy do posłuchania zwiastuna dźwiękowego:

BRODA HERODA – propozycja dla nieco młodszych aktorów

broda-heroda„Broda Heroda” to scenariusz jasełek przepełniony humorem, ale pozostawiający przestrzeń na refleksję i wzruszenia. Publikacja jest przeznaczona do realizacji z przedszkolakami oraz uczniami klas I-III szkoły podstawowej. Historia Bożego Narodzenia została tu opowiedziana w sposób niebanalny, nieco odbiegający od tradycyjnego przedstawienia jasełkowego. Obok postaci Maryi, Józefa, Aniołów czy Pasterzy występują zwierzęta, wśród których szczególną rolę odgrywa pewna ptasia rodzina. Jej losy w niesamowity sposób, również za sprawą brody samego Heroda, są związane z losami Świętej Rodziny w Nazarecie.

Realizacja scenariusza pozwala na przygotowanie wyjątkowego, zabawnego przedstawienia, nie tracąc przy tym nic z najważniejszego przekazu jasełek. W tej opowieści Bóg zło w dobro przemienia. Scenariusz z pewnością zaskoczy i rozbawi publiczność, zmuszając ją także do refleksji. Świetne pastorałki stworzone specjalnie do „Brody Heroda”, duża ilość przewidzianych ról, a także możliwość modyfikacji scenariusza (pod kątem czasu trwania czy obsady aktorskiej), to niewątpliwie atuty tej publikacji.

Zachęcamy do posłuchania zwiastuna dźwiękowego:

Zapraszamy do sklepu internetowego Wydawnictwa Biała Łódka, gdzie będą Państwo mogli dokonać zamówienia:

 

Kontakt z Wydawnictwem Biała Łódka:

728x90

E-mail: wydawnictwo@biala-lodka.pl

Tel: 796 021 323 lub 605 250 021