Medycyna zrobiła ogromne postępy w leczeniu wielu chorób. Nowoczesna aparatura oraz wspaniałe leki potrafią uśmierzyć ból i pomóc wielu pacjentom. Jednak mimo tylu osiągnięć w dziedzinie medycyny nie wszystkie choroby są uleczalne. Taką chorobą cywilizacyjną XXI wieku jest cukrzyca. W zapobieganiu jej warto wykorzystywać medycynę naturalną, znaną przez nasze babcie. A jak z nią żyć pomogą nam w tym treści zawarte w książce „Naturalne metody leczenia cukrzycy”. Książka jest swoistym przewodnikiem, a jej autor pokazuje jak leczyć cukrzycę i jak z nią sobie poradzić.

Jak efektywnie obniżyć zbyt wysoki poziom cukru we krwi? Jak zredukować efekty uboczne leczenia farmakologicznego? Jak skutecznie odkwaszać i odtruwać organizm? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w tym właśnie poradniku.

W książce znajdziemy przejrzyste omówienie dwóch typów cukrzycy oraz dowiemy się czym się różnią od siebie.

Można się z niej dowiedzieć, jak zapobiegać tym chorobom oraz zatrzymać ich postępowanie. Opisano ponad 50 naturalnych środków, które pomagają w walce z cukrzycą. Są to sprawdzone preparaty z roślin leczniczych i leki homeopatyczne, pomocne mikroelementy i wiele dodatkowych wspierających sposobów. W poradniku znajduje się również opis 15 najważniejszych schorzeń wtórnych związanych z cukrzycą oraz jak można sobie pomóc dzięki metodom medycyny naturalnej. 

„Naturalne metody leczenia cukrzycy” jest to pozycja warta polecenia, gdyż z jej pomocą nie jeden pacjent właściwie dobierze dietę cukrzycową.

W książce znajdziemy informacje w jak stosować wymienniki węglowodanowe, co robić aby utrzymać prawidłową wagę ciała i dlaczego należy zadbać o regularne i zdrowe posiłki.

Autor Oliver Ploss zapoznaje nas:

z klasyfikacją i leczeniem cukrzycy,

elementami dietetyki,

jakie ograniczać cukry?,

jak należy jeść w przypadku cukrzycy typu 1 i typu 2?

czy aktywność fizyczna pomaga w leczeniu cukrzycy?

co to jest hipoglikemia i jakie są jej symptomy?.

Polecam tę książkę, bo jest to wspaniały skarbiec wiedzy na temat zapobiegania i kontrolowania cukrzycy.

Tytuł należy do serii książek „Poradniki zdrowie”, które przygotowane są we współpracy z największym niemieckim wydawnictwem poradnikowym Gräfe und Unzer z Monachium.  To poradniki z gwarancją 100% najwyższej jakości, potwierdzone hologramem – GWARANCJA JAKOŚCI.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Naturalne metody leczenia cukrzycy

Autorzy: Oliver Ploss

Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec

Format: 165×200 mm

Ilość stron: 128

Oprawa: miękka ze skrzydełkami, barwne ilustracje

Data wydania: 2019

ISBN: 978-83-7971-701-9