Zapraszamy Was serdecznie na nabożeństwo z muzycznym udziałem flażolecistów w najbliższą sobotę 2 kwietnia o 11:00. To wyjątkowe przedsięwzięcie zorganizowane zostało z okazji zbliżającej się 1050. rocznicy Chrztu Polski.  Miejsce: Poznańska Katedra. NATAN jest jednym z współorganizatorów.

Na apel księdza biskupa Damiana Bryla odpowiedziało blisko 1600 miłośników tego instrumentu, reprezentujących 77 szkół, parafii i ośrodków kultury z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Jeżeli dopisze ładna pogoda, to po uroczystościach, około godziny 12:00 uczestnicy wyjdą na plac przy Katedrze, aby wspólnie muzykować. Przewidywane zakończenie spotkania około godziny 12:30.

Organizatorzy: Stowarzyszenia: EMU i NATAN oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu przy wsparciu Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Patronat medialny: TVP3 Poznań, Radio EMAUS, Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Dwumiesięcznik Wychowanie Muzyczne.