Odręczny napis Autora na okładce, zaprasza czytelników do podróży po Biblii.

Otrzymujemy 111 rozważań dotyczących wybranych fragmentów Pisma Świętego. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś rozpoczyna swą podróż od cytatów, które najlepiej odpowiadają na pytanie: Kim jest Bóg? Jak zauważa, odpowiedź nie jest, ani prosta, ani oczywista. Poszczególne rozmyślania zmuszają czytelnika do zastanowienia się, jak odczytywać Słowo Boże w codziennym życiu, pomagają też na nowo zmierzyć się z problemem wiary, przemyśleć dlaczego wierzymy i w kogo tak naprawdę wierzymy.

Kolejny rozdział to Miłosierdzie. Wiadomo, że nie ma wiary bez uczynków. Arcybiskup Ryś przypomina, że św. Weronika okazując miłosierdzie Jezusowi wskazuje nam na konieczność wykonywania nawet prostych gestów, ale jakże wspierających i podnoszących na duchu ludzi potrzebujących pomocy.

Po przypomnieniu sobie o konieczności potwierdzania wiary konkretnymi działaniami, Autor wskazuje na konieczność troski o jakość naszej wiary (część Wytrwać w wierze). Wiadomo, że wiara nie jest nam dana raz na zawsze. Wszyscy potrzebujemy tych, którzy nam ją głoszą, ale my tez musimy być głosicielami dla innych.

O problemach z praktykowaniem wiary i sposobach umacniania się traktuje kolejny dział zatytułowany Ciasna brama i wąska droga.

Końcowym rozdziałem jest Droga krzyżowa z papieżem Franciszkiem. Towarzyszące jej przemyślenia przypominają nam Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i skłaniają do zastanowienia się, jak wypełniamy uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy.

Ostatnie zdanie książki, zapisane na końcowej części okładki, to cytat z Ewangelii św. Łukasza (17,19): „Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Książka „Moc wiary” Arcybiskupa Grzegorza Rysia to bardzo głęboka i cenna lektura.. Jej przeczytanie może przyczynić się do ożywienia wiary, a być może nawet do doświadczenia uzdrowienia na miarę ewangelicznego paralityka.

Godna polecenia nie tylko z racji nadchodzącego adwentu.

Wydawnictwo WAM

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2017
Oprawa: twarda, zintegrowana
Liczba stron: 256
Wymiary: 162×220 mm
ISBN: 978-83-277-1529-6