Aż trudno uwierzyć, ile pracy muszą włożyć pszczoły, byśmy mogli zjeść łyżeczkę miodu. A przecież dzięki tym małym owadom mamy nie tylko ów słodki przysmak, ale też inne niezwykle zdrowe produkty z propolisem na czele. W tej książce przytoczono wiele ciekawostek o pracy pszczół, dzięki którym każdy doceni ich wysiłek i lepiej zrozumie, ile im zawdzięczamy i jak ważne są dla całej przyrody.

„Miód i inne produkty pszczele dla zdrowia i urody” przedstawia omówienie licznych produktów miodopochodnych, receptur dotyczących urody, najczęstszych schorzeń i sposobów ich pokonywania za pomocą propolisu czy miodu oraz szerokiego zastosowania mleczka pszczelego, wosku lub pyłku pszczelego.

Książka autorstwa Anastasii Zanoncelli „Miód i inne produkty pszczele dla zdrowia i urody” to pozycja warta polecenia, gdyż z jej pomocą nauczymy się racjonalnie korzystać z dobrodziejstw miodu, rozwiążemy nie jedną dolegliwość oraz zadbamy o swoją urodę. Zamieszczone przepisy na środki z propolisem można w prosty sposób zrobić samemu.

Anastasia Zanoncelli w swojej książce informuje jak wykorzystać miód na wiele sposobów i dlaczego właśnie on nam pomoże.

Autorka zapoznaje nas:

historią propolisu,

jego zastosowaniem,

właściwościami leczniczymi,

gatunkami i odmianami miodu,

po czym rozpoznać wady miodu,

jak należy postępować w przypadku leczenia miodem,

jak wybrać miód,

co jest skuteczniejsze mleczko pszczele czy propolis,

na co należy zwrócić uwagę przy stosowaniu miodu w leczeniu i dbaniu o urodę.

Warto też wypróbować receptury na wspaniałe domowe kosmetyki, takie jak szampony, kremy, maści, maseczki, płukanki.

Polecam tę książkę, bo jest to wspaniały skarbiec różnych przepisów wraz z technikami przygotowania kremów, kąpieli oraz leczniczych maści.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: Miód i inne produkty pszczele dla zdrowia i urody

Autorzy: Anastasia Zanoncelli

Tłumaczenie: Edyta Tkaczyk – Borówka

Format: 140×200 mm

Ilość stron: 64

Oprawa: miękka, barwne ilustracje

Data wydania: 2019

ISBN: 978-83-7971-578-7