Fascynujący umysł i pokorna dusza – te określenia najlepiej oddają fenomen św.Maksymiliana Kolbego. My kojarzymy go najczęściej z pasiakiem i obozem koncentracyjnym. Tymczasem ten zakochany w Niepokalanej zakonnik zadziwia swoją energetycznością, pomysłowością i zapałem. Dla Matki Bożej gotów był pojechać na drugi koniec świata i tam działać pod Jej chorągwią. Jego zapał przeradzał się w konkretne dzieła i budowle.

Materiały do książki przygotował katolicki publicysta i filozof – Tomasz P. Terlikowski. To on zafascynowany osobą o. Maksymiliana przez wiele lat zbierał informacje i ślady przeszłości o świętym: zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki niemu w bogatej biografii zostały opisane nieznane fakty z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego niezwykłość. Publicysta w świetle zebranych dowodów podejmuje też trudny temat –  oskarżenie ojca Kolbego o antysemityzm.

Książka to nie tylko historyczna biografia. Przede wszystkim to opowieść o Mocy Niepokalanej, która zdziałała cuda poprzez odważnego i pokornego o.Maksymiliana.

 

ZOBACZ

Informacje techniczne:

EAN 9788365706096

ISBN: 978-83-65706-09-6

Format 145×205 mm

Stron 672

Data wydania 2017-03-15

Oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Masa 732 g