Już jak sam tytuł wskazuje ta książka ma nam ułatwić życie! Jest to rodzaj poradnika ala Adam Słodowy.

Książka ta jest swoistym podręcznikiem ułatwiającym życie, a jednocześnie stanowi zachętę do przyjęcia pewnego stylu, w którym nigdy nie traci się z oczu pięciu ważnych zasad: odzyskuj, przystosowuj, oszczędzaj, przetwarzaj, naprawiaj.

„Książka, która ułatwi ci życie” pomoże nam w różnych życiowych sytuacjach kiedy coś się psuje lub szukamy pomysłu, jak w łatwy sposób zaznaczyć początek w rolce taśmy samoprzylepnej.

Znajduje się w niej prawie 100 pomysłów i podpowiedzi jak sobie poradzić z … wielokrotnym wykorzystaniem czegoś. Zebrano w niej 91 prostych rozwiązań, które można bez problemu zastosować w każdej chwili, ponieważ potrzeba do nich tylko takich przedmiotów, które mamy w domu. Przy okazji wykorzystujemy do nowych celów rzeczy już zużyte lub uznane za niepotrzebne – jesteśmy ekologiczni.

Wszystkie przedstawione tu pomysły zostały szczegółowo zbadane i przetestowane pod kątem rzeczywistej przydatności i skuteczności.

Autorzy książki podają proste i wręcz banalne, ale ciekawe rozwiązania. Są tu pomysły na wielokrotne wykorzystanie tego, co znajduje się pod ręką lub zwykle się wyrzuca, np. spinacz biurowy, plastikowa zakrętka czy wykałaczka.

Dowiemy się więc m.in.: jak wzmocnić sygnał wi-fi, jak wycisnąć tubkę do ostatniej kropli, jak zawiesić przedmiot, który nie ma zawieszki, jak odkręcić śrubę z wyrobioną główką albo jak zapiąć bransoletkę jedną ręką. Zawarte w książce porady mogą się przydać zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Książka jest wydana na wysokim poziomie. Każdemu pomysłowi towarzyszą zdjęcia i szczegółowe opisy, które dowodzą niezbicie, jak łatwo jest owe pomysły zastosować w praktyce.

„Książka, która ułatwi ci życie” to dobry prezent na każdą okazję.

Odbiorcy:

– osoby praktyczne, które lubią mieć rozwiązanie w każdej sytuacji

– wszyscy kierujący się w życiu zasadami ekologii

– poszukujący zabawnego, niezobowiązującego upominku

Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację:

– pomaga rozwijać spostrzegawczość i uczy stosować praktyczne rozwiązania ułatwiające codzienne życie

– podpowiada wiele łatwych do zastosowania sztuczek, które pomogą całkowicie wyeliminować różne trudności –  co prawda drobne, ale dokuczliwe i wywołujące niepotrzebny stres

– wspiera ciekawość świata, poszerza wiedzę i rozwija pasję wynalazcy

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: Książka, która ułatwi ci życie. 91 niezwykłych pomysłów

Autorzy: Cafasso Letizia, Russo Sandro

Tłumaczenie: dr Dariusz Chodyniecki

Format: 140×200 mm

Ilość stron: 192

Oprawa: miękka, kolorowe zdjęcia

Data wydania: 2018

ISBN: 978-83-7971-613-5