Ta niewielka książka przeznaczona dla rodziców dzieci, które mają problem z samooceną oraz niepewnych siebie, może być źródłem inspiracji katechetycznych i rodzajem małego zbioru metod aktywizujących.

Ładnie wydana publikacja w niewielkim zgrabnym formacie i w dobrej cenie, zawiera ćwiczenia (w tym ruchowe, elementy terapii sztuką, medytacji czy bajkoterapii) pomagające uczniom w wyrażaniu uczuć oraz rozwijające ich kreatywność. Wprowadzone do treści ikonki ułatwiają odnalezienie poszczególnych metod pracy oraz informują o formie ich realizacji (indywidualna, grupowa, do przeprowadzenia w pomieszczeniu lub na zewnątrz). Tematyka zaproponowanych ćwiczeń dotyczy m.in. czynienia dobra innym i samemu sobie, troski o własne ciało (np. przez obniżenie napięcia spowodowanego negatywnymi emocjami), dbaniem o porządek, czy wsłuchiwanie się w świat swoich uczuć.

Niektóre metody pracy mogą budzić wątpliwości światopoglądowe (te radzę pominąć), jednak generalnie propozycje zebrane w tej książce dadzą dzieciom możliwość lepszego poznania siebie, odkrycia przez nich swoich mocnych stron i twórczości. Poza tym ćwiczenia pozwolą im w uczeniu się rzetelnej samooceny, wzmocnieniu poczucia własnej wartości oraz pogłębieniu więzi z najbliższymi. Natomiast rodzice i nauczyciele znajdą w tej publikacji informacje na temat korzyści jakie przynoszą poszczególne metody.

Więcej informacji o książce

Informacje techniczne:
Autor: tekst: Gilles Diederichs; ilustracje: Atelier Aout a Paris/Muriel Douru;
Stron: 48
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje, kredowy papier
Format: 180×180 mm
ISBN: 978-83-7971-330-1
Rok wydania: 2016
Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka