Zapraszam na kontynuację cyklu, w ramach którego prezentowane są filmy dotyczące relacji, przebaczenia i miłosierdzia. Jednym słowem WARTOŚCI. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 19 września o godz. 20:00! Dyskusję z widzami poprowadzi teolog i filmoznawca o. dr Marek Kotyński oraz dziennikarz i historyk sztuki Paweł Kęska. Dla naszych czytelników mamy bilety.

7743732.3

„Kino z Krzyżykiem” to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i tak jak my, chcą o nim rozmawiać. Widzowie zapoznają się z filmami,  które stawiają pytania i dają nadzieję. Filmy, w większości fabularne, zostały dobrane tak, aby dotyczyły relacji, przebaczenia (i jego braku), a także miłosierdzia. Seanse pokazywane w ramach cyklu będą punktem wyjścia do dyskusji nad fenomenem ludzi, którzy poświęcają życie Bogu.

Po projekcji filmowej zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą: o. dr Marek Kotyński i Paweł Kęska.

o. dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą. 

Paweł Kęska – historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.

Specjalny patronat nad cyklem „Kino z Krzyżykiem” objęli Abp Henryk Hoser i Kardynał Kazimierz Nycz. Pokazy filmowe są współorganizowane przez Radio Warszawa, Radio Wnet i Gościa Niedzielnego.

WWW.KINOPRAHA.PL

19 września, godz. 20:00 – „Jak Bóg da”

reż. Edoardo Maria Falcone, rok produkcji: 2014, czas: 1h 27min.
Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu”…

z20517514ID,Jak-Bog-da

Wybrane poniedziałki, godz. 20:00 w Warszawskim Kinie Praha Cena biletu – 15 zł

UWAGA KONKURS !!!!!

Dla naszych czytelników kino przygotowało podwójną wejściówkę. Aby ją zdobyć wystarczy w komentarzu odpowiedzieć na pytanie:

Dlaczego warto, aby katecheta oglądał filmy z wartościami?