PRACOWNIA KATECHETY „Korona z papieru”

Pan Krzysztof tym razem przygotował koronę z papieru, którą można wykorzystać podczas lekcji o Królestwie Bożym lub Chrystusie Królu. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – samodzielnie wykonana korona to również dobry pomysł na katechezę.
ZOBACZ FILM

 

„ Puk, puk! Czy to mój Bóg? Przygotowanie do pierwszej Spowiedzi Świętej”


Ta książka to dobry pretekst do rozmowy o Sakramencie Pojednania. Pomoże ci przygotować syna lub córkę do pierwszej spowiedzi.
Dziecko znajdzie tu odpowiedź na liczne pytania, na przykład o to, czym jest spowiedź, co to takiego rachunek sumienia i dlaczego tajemnica spowiedzi jest niezmiernie ważna. A przede wszystkim dowie się, w jaki sposób dobrze przygotować się do tego sakramentu – tak, by po nim znów być prawdziwym przyjacielem Boga i każdego człowieka.
Magda, Zuzia, Jacek, Kacper i Maciek, bohaterowie tej książki, pomogą dzieciom to wszystko zrozumieć. Anioł Stróż też będzie miał tu sporo do powiedzenia.
SPRAWDŹ:

 

 

BIAŁY TYDZIEŃ – POMOCE DUSZPASTERSKIE DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH
„Nasze dziękczynienie” – to zestaw 5 zakładek związanych z podziękowaniem za dar komunii świętej. Materiały mają zachęcać dzieci do włączenia się w życie wspólnoty parafialnej. Format zakładki: 5 x 13 cm.


Przy zamówieniu pomocy duszpasterskich na Biały Tydzień, pomoce duszpasterskie na pierwsze piątki miesiąca do nabycia z rabatem 10%. Komplet zawiera 10 zestawów dla dzieci. Cena: 15,00 zł za komplet (10 zestawów po 5 zakładek).
SPRAWDŹ: