Pierwsza Komunia Święta to  najważniejsze wydarzeń w życiu  dziecka i całej jego rodziny. Młody chrześcijanin po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczy w Ofierze Mszy św. Od tego momentu dziecko należy do grona tych, którzy otrzymują łaskę spożywania prawdziwego Ciała i Krwi Jezusa. Eucharystia to sakrament, który poprzedzają długotrwałe przygotowania. W przygotowaniach tych  może też pomóc książeczka „Idę do I Komunii Świętej. Niezbędnik pierwszokomunijny” wydana przez wydawnictwo św. Wojciecha. Adresatem tej pozycji książkowej są trzecioklasiści.

Interaktywna książka dla dzieci pierwszokomunijnych, mówiąca o sprawach ważnych przystępnym, obrazowym językiem, wykorzystująca elementy zabawy – do uzupełniania, rozwiązywania, dopisywania. Zawiera również opowiadania o Drogowskazach, czyli zasadach, które – oprócz modlitw i prawd wiary – poznaje dziecko podczas przygotowania do I Komunii Świętej.

Dzięki zwięzłemu i przystępnemu językowi Ci mali czytelnicy z klasy trzeciej z łatwością zrozumieją do jakiego ważnego wydarzenia dojrzewało ich serce. Serce w którym ma zamieszkać Jezus i obdarzać ich swoim błogosławieństwem.

W książce znajdują się ciekawe ilustracje, najważniejsze modlitwy oraz zadania, które pomogą przygotować się i zrozumieć istotę tak ważnego wydarzenia – Pierwszej Komunii Świętej.

Jest to doskonała pomoc zarówno dla rodziców jak i katechetów.

Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację:

  • Interaktywne, ciekawe zadania
  • Elementy zabawy angażujące dziecko w poznawanie ważnych treści
  • Idealny towarzysz w drodze do I Komunii Świętej
  • Kompendium wiedzy – do wykorzystania w tej niezwykłej drodze

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Idę do I Komunii Świętej.Niezbędnik pierwszokomunijny

Autor: Artur Maciak

Format: 148×210 mm

Ilość stron: 64

Oprawa: miękka

Rok wydania: 29.08.2018

ISBN: 978-83-8065-266-8