Niejednokrotnie zastanawiamy się jak zachęcić do czytania i rozważania Pisma Świętego, którego nieznajomość jest nieznajomością Chrystusa (św. Hieronim). Pomysłów może być wiele, ale na pewno skutecznym jest wdrażanie do lektury Biblii już od najmłodszych lat. Dlatego tak cenną pozycją jest książka Historie biblijne w szczegółowych obrazkach.

Zawiera dwanaście wybranych sytuacji opisanych w Piśmie Świętym zarówno Starego jak i Nowego Testamentu. Każde z przedstawionych zdarzeń to kilka zdań tekstu autorstwa Petera Martina i rysunek formatu A3 z olbrzymią ilością detali. Ilustrator Len Epstein zastosował wyraźną i ciekawą kreskę oraz barwną i zróżnicowaną kolorystykę, przyjazną dziecku. Zadaniem młodego czytelnika jest odnalezienie szczegółów umieszczonych na rysunkach. Na końcu książki znajdują się rozwiązania. Można też, w zależności od możliwości dziecka i inwencji osoby wspierającej, zaproponować jeszcze inne elementy do wyszukania.

Zabawa wciąga całą rodzinę, bym bardziej, że szczególnie na początku, wyjaśnienia rodziców, starszego rodzeństwa lub dziadków są niezbędne. Książka pomaga w zapamiętaniu wydarzeń biblijnych, ćwiczy spostrzegawczość i wyobraźnię, jest okazją do wspólnego spędzania czasu i wprowadzenia w świat Pisma Świętego.

Historie biblijne w szczegółowych obrazkach to doskonałe narzędzie do poznawania historii biblijnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Wydawnictwo Jedność

Stron: 32

Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje

Format: 210×295 mm

ISBN: 978-83-7971-523-7

Rok wydania: 2016

Tłumaczenie: Karolina Tudruj-Wrożyna