Zapraszamy 8 maja 2017 o godz. 20:00 na „Czekając na motyle”w Kinie Praha. Piękny film o sile przebaczenia i nierozerwalnych, mimo przeszkód i konfliktów – więzach rodzinnych.

8.05.2017 o godz. 20:00  „Czekając na motyle”

reż. Richard Clark Jr., Kent Allen

Historia rodziny i jej skomplikowanych relacji. Tajemnica, która podzieliła przed laty najbliższych, nie pozwala im być znowu razem. Czy potrafią to zmienić?
„Kino z Krzyżykiem” to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i tak jak my, chcą o nim rozmawiać. Widzowie zapoznają się nie tylko z kinem religijnym, lecz także ludzkim, intrygującym i porywającym. Takim, które stawia pytania i daje nadzieję. Filmy, w większości fabularne, zostały dobrane tak, aby dotyczyły relacji, przebaczenia (i jego braku), a także miłosierdzia.
Seanse pokazywane w ramach cyklu są punktem wyjścia do dyskusji nad fenomenem ludzi, którzy poświęcają życie Bogu. Czy można w kinie spotkać Boga?
Po projekcji filmowej zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą: o. dr Marek Kotyński i Paweł Kęska.
  • o. dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.
  • Paweł Kęska – historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.
  • prof. Maria Pomianowska – muzyk, badacz, znawca muzyki bliskiego i dalekiego wschodu oraz dawnej muzyki polskiej. Żyjąc i pracując w Japonii, poznała wspólnotę japońskich chrześcijan, o której opowie po projekcji filmu.
Specjalny patronat nad cyklem „Kino z Krzyżykiem” objęli Abp Henryk Hoser i KardynałKazimierz Nycz.
KONKURS !!! do 5 maja 2017 r. 
Wystarczy, że odpowiesz na pytanie i wygrasz podwójne zaproszenie do Kina Praha:
Jaki film był ostatnio prezentowany w cyklu „Kino z krzyżykiem? (w kwietniu)?