Od czasu do czasu kupujemy album poświęcony ważnemu wydarzeniu. Zazwyczaj jego wartość oceniamy na podstawie gabarytów. Zostawiamy go sobie lub przeznaczamy na prezent. Nie zawsze jesteśmy zadowoleni z zakupu – kiepska grafika, powtarzające się motywy i brak stosownego i aktualnego komentarza.

Album, który opisuję – zaskoczy czytelników profesjonalizmem.

Album poświęcony Fatimie powstał jako jubileuszowe wydanie na 100-lecie objawień. Ma idealny i poręczny format – daleko odbiegający od niewygodnych albumów zbierających kurz w domowych biblioteczkach. Treści podzielono na 12 chronologicznych rozdziałów. Poznajemy Fatimę od szczegółów geograficznych, poprzez charakterystykę  obiektów. Motywem przewodnim jest najważniejsza historia objawień Matki Bożej. W albumie znalazły się zdjęcia rodziny pastuszków, unikatowe przedruki z portugalskich gazet relacjonujących cud wirującego słońca. Kolejne 2/3 albumu to opis objawień fatimskich i życia św.Łucji.  Zaakcentowano niezwykłe ocalenie św.Jana Pawła II, które zawdzięcza Matce Bożej Fatimskiej. Album kończy zgrabnie opracowane i bogate w ilustracje kalendarium Fatimskie.

Prezentowany album to nie tylko książka z obrazkami i ilustracjami. To bogaty w treść przewodnik o cudownym wydarzeniu w Fatimie na przestrzeni wielu wieków.

Doskonały jako prywatna lektura, pomoc katechetyczna na lekcji oraz prezent.

ZOBACZ

Informacje techniczne:

Stron: 216

Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje, kredowy papier

Format: 240×210 mm

ISBN: 978-83-7660-205-9

Rok wydania: 2016