Zawsze lubię ten moment w biblijnej scenie Moria (Rdz 22) gdy w krytycznym dla Abrahama momencie nagle pojawia się anioł Jahwe. Podobny moment w swoim życiu przeżył Jacek – bohater książki „Bliżej prawdy”. Jego historia, którą poznajemy na kolejnych stronach powieści to nie tylko dobra lektura na ferie, ale również świadectwo wiary i inspiracja do zmiany dla nas i naszych uczniów.

Jacka, którego poznajemy w chwili podjęcia próby samobójczej. Od tej decyzji odwodzi go Michał – nieznany mu starszy mężczyzna. To pierwsze spotkanie zainicjuje szereg kolejnych. Dzięki nim nastąpi stopniowa duchowa metamorfoza głównego bohatera. A będzie ona bardzo bolesna – Jacek stanie oko w oko z prawdą o sobie. Jako absolwent administracji nie ma perspektyw na życie: jest bezrobotny (utrzymują go rodzice, z którymi w zasadzie nie utrzymuje kontaktu, przelewając mu co miesiąc pieniądze na konto), nie ma przyjaciół i znajomych. Jacek jest pełen agresji, a życie wypełniają mu rozrywki typu alkohol, seks z prostytutkami, czy palenie trawki.

Fragment książki

Spotkania z Michałem pomagają mu otworzyć się na działanie Boga w jego życiu, odbudować relacje z najbliższymi i znaleźć sens życia. Historia jednak nie ma przewidywalnej fabuły. Pomimo życia wiarą Jacek doświadczy kilku poważnych prób życiowych i dramatów. Jego historia jest dzięki temu świadectwem działania Opatrzności Bożej pośród różnych meandrów codzienności oraz inspiracją (nie tylko) dla młodych ludzi do zmiany.

Zwieńczeniem książki jest tekst Drogi Krzyżowej napisany przez Jacka. Powieść polecam każdemu, kto chce być bliżej Prawdy o sobie i doświadczyć działania Boga w swoim życiu. Książka z gatunku tych, które dobrze się czyta.

Informacje techniczne:

Stron: 176
Format: 12,0 x 19,0 cm
ISBN: 978-83-7797-510-7
Oprawa: broszurowa