I oto 27 lat doświadczenia w pracy katechetycznej woła o pomoc NATANA.  Stwierdziłam, że moje  blogowe  zaległości są bez sensu.  Wystarczy a nawet trzeba  obwieszczać i ciągle powtarzać światu katechetycznemu jaki skarb mają na stronach: katechezanatna.pl.  Już wyjaśniam.

Mam w tym roku nowe doświadczenia życiowo- katechetyczne. W związku z reformą  mam teraz również klasy 1-3 podstawówki i przedszkole. To jest wyzwanie. Zazwyczaj słyszałam, że wszystko dobrze idzie w pracy dopóki nie dostanie się  na katechezie gimnazjum. Moje oczko w głowie, zapomniany i zakrzyczany wiek, w którym według mnie są kluczowe momenty w podejściu do Boga. 20 lat szukania, czytania, dyskutowania, tłumaczenia, pokazywania, reaktywowania itd.  Sam Adam Szustak głosił, że są 3 najgorsze targety do ewangelizacji i rekolekcji to: księża, siostry zakonne i gimnazjum. Wierzę, ale i wiem, że Bogu ten wiek się jednak udał. Ale nie o tym dzisiaj.

Wchodzę do 1 klasy podstawówki i zalewa mnie morze …znaków zapytania.  Jak uczyć, jak skupić uwagę, jak podejść indywidualnie…itd, itd. Z każdą lekcją jest coraz lepiej, ale widzę jak jestem niedoświadczona w tym wyzwaniu. Od razu skoczyła mi adrenalina i mówię sobie- muszę na to znaleźć sposób, muszę ułożyć katechezy tak, abym miała poczucie dobrze wykonanej roboty. Widzę, że tu można  odpocząć mentalnie, ale trzeba być bardzooooo dobrze przygotowanym. I TU ZMIERZAM DO CELU.

Sobota, dzień na cokolwiek, a ja siedzę przy laptopie i drukarce i co chwila podskakuję z radości:

Wow, ale fajne! Tak, tak to jest to!!! To świetny pomysł! Ale super!!!

Tak siedzę na stronie katechezanatan.pl  i coraz bardziej rośnie we mnie podziw!

Afro, Afro – jak dobrze, że ktoś ma taką pasję, ale i pomysłowość, że wychodzi poza schematy i wierzy, że to wszystko ma sens!!!

Dorota Ząberg- tytan pracy i pomysłów. Dziękuję za wszystko. Te pomysły wzięte z obcojęzycznych stron- dla mnie nieosiągalne- to jest to. Te filmy z you tuba- tyle siedzę w internecie, a to widzę pierwszy raz. I wiele, wiele innych rzeczy. No i na dodatek ta duma wynikająca z patriotyzmu lokalnego. Jesteśmy z Dorotą z jednego miasta, z jednej parafii, prawie z jednej szkoły- a poznałyśmy się na Natanie. Pan Bóg zawsze ma poczucie humoru i swoje ścieżki szczególnie w „tajemnicy odkupienia”- jesteśmy z parafii Chrystusa Odkupiciela w niezbyt dużym mieście rodzinnym takiego rapera-Hioba.

Nienasycona zazwyczaj szukam dalej. Miesiąc różańcowy- to jeszcze religia w przedszkolu, 2 klasie podstawówki, szóstej, no i gimnazjum. W sferze apologetycznej mało  roboty- tu trzeba sposobu, zabawy, zdolności manualnych.

No to docieram do naszego  guru, który wymyślił, założył, prowadził bibliotekę Natana- do samego ZPM-a. Dziękuję! Siedzę za marne parę groszy w kopalni pomysłów katechetycznych.  I te 35 stron w linku MARYJA, RÓŻANIEC- NIESAMOWITE.  Wydrukowałam, zapisałam  może z 200 plików, pomysłów, rysunków, sprawdzianów dla każdej grupy wiekowej.

KATECHEZA MA SENS I MOŻE BYĆ BARDZO EKSCYTUJĄCA JAK SIĘ OBCUJE Z PASJONATAMI I Z TYMI, KTÓRZY WIERZĄ, ŻE MOŻNA.

 

ZACHWYCONA I WDZIĘCZNA.AS