Medycyna zrobiła ogromne postępy w leczeniu wielu chorób. Nowoczesna aparatura oraz wspaniałe leki potrafią uśmierzyć ból i pomóc wielu pacjentom. Jednak mimo tylu osiągnięć w dziedzinie medycyny warto też w leczeniu wykorzystywać innowacyjną metodę leczenia chorób stawów. Pomogą nam w tym treści zawarte w książce „Dieta kontra artretyzm. Innowacyjna metoda leczenia chorób stawów” . Czy można uniknąć artretyzmu? Czy da się zmniejszyć szkody wyrządzane przez tę poważną chorobę zwyrodnieniową, która corocznie wyniszcza miliony ludzi? Odpowiedź brzmi: tak!

Profesor Marco Lanzetta, lekarz, który jako pierwszy na świecie wykonał przeszczep dłoni, prosto i zrozumiale wyjaśnia zadziwiający sekret: to nie leki ani inwazyjne leczenie, lecz pokarm jest najcenniejszym sprzymierzeńcem w walce z artretyzmem.

Po latach badań naukowych profesor Lanzetta opracował innowacyjną metodę polegającą na zdrowym, zrównoważonym stylu życia oraz na doborze i łączeniu pokarmów o właściwościach przeciwzapalnych i leczniczych.

Książka jest swoistym przewodnikiem, a jego autor pokazuje jak wykorzystać w różnych sytuacjach chorobowych moc tkwiącą odpowiedniej diecie. Profesor Lanzetta dostrzegł ogromną moc natury w leczeniu licznych dolegliwości bez środków farmakologicznych, które bardzo często mają szkodliwy wpływ na nasz organizm.

„Jego badania naukowe potwierdzają bowiem, że właściwy styl życia, odpowiednia dieta i zażywanie naturalnych suplementów mogą skutecznie przeciwdziałać chorobom stawów” – czytamy we wstępie książki.

Podaje w swojej książce wiele przepisów kulinarnych ułatwiających zaplanowanie menu w taki sposób, aby jedzenie nie tylko leczyło, ale i zachęcało do przestrzegania diety. Wskazuje pożyteczne i szkodliwe działanie produktów spożywczych, które jemy codziennie. Znajomość tego zagadnienia pozwoli uniknąć tego co nie służy naszemu zdrowiu. Proponowane przez autora proste rozwiązanie dietetyczne skierowane jest do wszystkich, którzy chcą mieć zdrowe stawy i zachować radość życia.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: Dieta kontra artretyzm. Innowacyjna metoda leczenia chorób stawów

Autorzy: Lanzetta Marco

Format: 145×195 mm

Ilość stron: 160

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Data wydania: 2018

ISBN: 978-83-7971-607-4