Na pewno do tej pory nie czytałeś o takich wyzwaniach na Wieli Post. Nie jest to tylko modlitwa, czy lektura Pisma Świętego. Nie wspomnę już o poście na słodycze. Uważam, że w dzisiejszych czasach to SPORE WYZWANIA, w których potrzeba chęci i odwagi . Jednym słowem CHALLENGES warte podjęcia. Najbardziej podoba mi się, że dotyczą drugich osób o których tak często zapominamy – koncentrując się tylko na swoim rozwoju duchowym.

Ciekawe czy masz tyle wytrwałości, aby przeczytać je do końca 🙂

PODEJMUJESZ WYZWANIE?

1.Podziel się notatką.

Każdego dnia notuj (ZRÓB) notatkę jednej osobie w swoim życiu. Aby to ułatwić, kup kilka prostych kartek. Każdego ranka, po wstaniu lub każdej nocy tuż przed snem, napisz do kogoś specjalną wiadomość. Możesz ją wręczyć osobiście, niepostrzeżenie włożyć w rzeczy tej osoby lub zwyczajnie wysłać pocztą lub MMS-em Pod koniec Wielkiego Postu 40 dusz UŚMIECHNIE SIĘ DZIĘKI TEJ INICJATYWIE.

2. Chwyć swój telefon.

Raz dziennie podczas Wielkiego Postu zadzwoń do kogoś w swoim życiu z innego powodu NIŻ WYMIANA PLOTECZEK. Powiedz MU, jak się cieszysz, że jest w twoim życiu. Ustaw alarm na telefonie, aby przypomnieć, że nadszedł czas, aby zadzwonić do kogoś!

3. Rozładuje ładunek (codzienne brzemię obowiązków).

Poszukaj sposobów, dzięki którym możesz zmniejszyć obciążenie kogoś z Twojej rodziny lub pracy. Czy twój syn spóźniał się dzisiaj do szkoły i nie miał czasu, żeby pościelić swoje łóżko? Zrób to dla niego, zostawiając notatkę: „Kochaj cię!” Albo wykonaj zadanie dla dzieci w tym dniu. Opróżnij zmywarkę lub pozamiataj podłogę i daj im trochę więcej czasu na robienie tego, co chcą:) Spakuj ulubiony lunch twojego współmałżonka. Wyrzuć śmieci, nawet jeśli nie jesteś tym, który zwykle to robi. Pomyśl o tym, co może pomóc współpracownikowi. Przynieś ulubiony napój współpracownikowi jako niespodziankę. Poszukaj sposobu na zmniejszenie obciążenia jednej osoby każdego dnia!

4. Pomóż nieznajomemu.

Gdy będziesz poza domem, spraw, abyś miał możliwość pomóc nieznajomemu. Otwórz drzwi. Pomóż załadować torby spożywcze do swojego pojazdu. Zapłać za ich napój lub posiłek. Ustąp miejsce w autobusie lub kolejce. Po prostu wykonuj jeden dobry gest każdego dnia dla nieznajomego.

5. Bądź sługa sługi

Kto ci służy/pomaga w życiu? Komu jesteś wdzięczny? Może to jest przewoźnik poczty, zbieracz śmieci, nauczyciel twojego dziecka czy dyrektor, ksiądz? A co ze sprzedawcą sklepu spożywczego lub obsługą na stacji benzynowej? Traktuj ich jako kogoś, komu chcesz służyć i okazywać swoją wdzięczność. Możesz wykonać pyszne ciasto/babeczki/rozpakować czekoladki. Każdego dnia rozdaj tym osobom. Aby uzyskać sprytny pomysł na pakowanie, umieść je w celofanowych torebkach z kwiaciarni i zamknij za pomocą pastelowej kręconej wstążki. Załącz ręcznie napisany tag z napisem „Jestem ci wdzięczny!”

Inspiracja: Karen Ehman2

Inspiracja: Karen Ehman