Któż nie zna scen z amerykańskich filmów, gdzie jedna osoba losuje liczby, a przy stolikach seniorzy wpatrują się w swoje karty, coś tam zaznaczają i co jakiś czas wykrzykują BINGO. Grze towarzyszą zawsze OGROMNE emocje. Dodatkowo sprzyja ona skupieniu uwagi i spostrzegawczości.

Dziś zapraszam was do pogrania z uczniami w tę klasyczną i porywającą grę. Macie gotowe materiały do druku. Warto uczniom wcześniej pokazać wizerunki świętych, opowiedzieć o ich atrybutach, a nawet wydrukować duże postacie z pliku, aby były ściągawką wywieszoną na tablicy podczas gry.

Instrukcja:

1. Wydrukuj i wytnij swoje karty bingo i karty świętych. Będziesz także potrzebować kilku monet lub czegoś, co posłuży jako żetony do bingo. Każda osoba otrzymuje jedną kartę bingo.
2. Umieść karty ze świętymi w pojemniku takim jak kapelusz lub miska i pomieszaj. Osoba rozgrywająca losuje świętego na każdą turę.
3. Za każdym razem, gdy z pojemnika zostanie wyciągnięty święty i wyczytany publicznie przez rozgrywającego, gracze kładą na nim monety lub żeton (mogą to być nawet małe kawałki papieru powycinane w kwadraty, koraliki,itp.) Krzyż w centrum to wolna przestrzeń. Po uruchomieniu umieść tam żeton.
4. Pierwszy gracz, który zdobędzie 5 z rzędu, wygrywa!
ŚWIĘCI Z POLSKIM PODPISEM POBIERZ

Inspiracja: https://mycatholickids.com

WERSJA BINGO 2

( po lewej stronie trzeba wybrać PRINT i drukować)

Inspiracja: http://www.catholicplayground.com