Polecam książeczke „Biblia dla najmłodszych. Modlitwy, zadania, naklejki.” wydaną przez Edycję Świętego Pawła.

W książeczce znajdziemy zbiór radosnych i pięknych historii z Pisma Świętego przeznaczonych dla dzieci w wieku od 4 lat.

Dziecko dzięki prostemu i zrozumiałemu językowi oraz barwnym ilustracjom poznaje wspaniałe i mądre historie biblijne, takie jak: Stworzenie świata, Arka Noego, wybór żony dla Izaaka, historia Mojżesza, Dawid i Goliat, Daniel w jaskini lwów, królowa Estera, Jonasz i wielka ryba, zwiastowanie, narodziny Jezusa, uzdrowienie paralityka, Jezus i dzieci, Niedziela Palmowa, śmierć Jezusa i Zmartwychwstanie.Pobudzają one jego wyobraźnię i pomagają odtworzyć realia życia tamtych czasów.

Przystępnie opisane historie z pewnością trafią do małego odbiorcy, tak jak przepiękne rysunki je ilustrujące. Każdą z historii uzupełniają zgadywanka i modlitwa, pozwalające lepiej przyswoić daną scenę.

Poprzez zabawę, rozwiązywanie łamigłówek i zagadek dzieci poznają i utrwalają ważne informacje biblijne. Dzięki ćwiczeniom i aktywnościom dzieci nie tylko lepiej przyswoją biblijne fakty, ale także twórczo i kreatywnie spędzą wolny czas.

Wydawnictwo doskonale łączy naukę z zabawą. To rozrywka na długie godziny.

Autor Bogusław Zeman SSP pragnie, aby Boże tajemnice zostały z łatwością zrozumiane i przyjęte przez dzieci, dlatego zostały one napisane prostym językiem i zaopatrzone w przyciągające wzrok ilustracje.

Zamieszczone historie poruszają ważne treści, takie jak: przyjaźń, wrogość, wojna i pokój, miłość i nienawiść, grzeszność i świętość. Są one zachętą do właściwego postępowania w życiu codziennym.

Ta pozycja książkowa może być świetną pomocą dla katechetów, wychowawców i duszpasterzy pracujących z młodszymi dziećmi. Książeczka stanowi dodatek do „Biblii dla najmłodszych”. Zarówno w komplecie, jak i pojedynczo to pomysł na udany prezent.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Biblia dla najmłodszych. Modlitwy, zadania, naklejki

Autor: Bogusław Zeman SSP

Ilustracje: Nataliia Shmorhun

Format: 200×280 mm

Ilość stron: 32

Oprawa: zeszytowa

ISBN: 978-83-8131-132-8