Eliza Piotrowska to autorka książki dla dzieci pt. ,,Apostołowie miłosierdzia”. W książeczce zostały ukazane biografie trzech świętych: Brata Alberta, Faustyny Kowalskiej oraz Jana Pawła II.

Pani Eliza Piotrowska jest nie tylko autorką książek z serii Święci uśmiechnięci”, ale też je ilustruje. To wyjątkowa wartość jej książek.
W książeczce ,,Apostołowie miłosierdzia” Pani Piotrowska w zabawny, zrozumiały dla dziecka sposób przybliża życie św. Alberta Chmielowskiego, św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Życie świętych opisuje od narodzin po śmierć. Autorka w sposób zabawny pokazuje świętych w czasie dzieciństwa oraz w dorosłym życiu. Proste wręcz częstochowskie rymy ułatwiają zapamiętanie treści.
Dzięki lekturze ,,Apostołów miłosierdzia” mali czytelnicy poznają życiorys świętych, środowisko, w którym żyli oraz co było dla nich najważniejsze i jakich dokonywali wyborów.
Historia Pani Piotrowskiej pokazuje nam, że święci to wrażliwi ludzie bezgranicznie kochający Boga, poświęcający czas na modlitwę oraz pracę na rzecz Kościoła.
Dzięki autorce dzieci poznają życie świętych oraz uczą się miłości i zaufania do Boga drugiego człowieka.
Kto potrafi cieszyć się każdym dniem oraz przeżywać go uśmiechem na twarzy może być pewien, że po śmierci spotka Boga w niebie.
Na ostatniej stronie są trzy krzyżówki, które po przeczytaniu książki każde dziecko bez trudu uzupełni oraz sprawdzi, ile zapamiętało z poznanych historii. Ta radosna i pełna humoru historia o apostołach miłosierdzia przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 lat do 10 lat.
Ta książeczka nie tylko bawi ale i uczy.
Doskonała pomoc katechetyczna dotycząca tematyki Świętych oraz zbliżającego się Roku Miłosierdzia.

zobacz

Informacje techniczne:

Tytuł: Apostołowie Miłosierdzia

Autor: Eliza Piotrowska

Liczba stron: 144
Wymiary: 195 x 195 mm
Oprawa:twarda
ISBN:978-83-7516-926-3