Kilka lat temu nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech ukazała się książka „Ślady małych stóp na piasku” autorstwa francuskiej dziennikarki Anne-Dauphine Julliand. Opisuje ona w niej historię swojej córki Thaïs, cierpiącej na rzadko spotykaną chorobę genetyczną. Książka urzekła czytelników również w naszym kraju. „Wyjątkowy dzień” to dalsze dzieje rodziny Anne-Dauphine oraz piękna historia o niełatwym szczęściu.

Po śmierci  Thaïs rodzice decydują się, pomimo obaw, na jeszcze dwoje dzieci. Na świat przychodzi Azylis oraz Arthur. Dziewczynka również cierpi na leukodystrofię metachromatyczną, tak jak jej siostra. Jednak w przypadku Azylis choroba zostaje zdiagnozowana dużo wcześniej, bo kilka dni po jej urodzeniu, co pozwoli dziewczynce żyć znacznie dłużej niż Thaïs. Książka z jednej strony to dziennik dokumentujący walkę z nieuleczalną chorobą. Natomiast tytułowy „wyjątkowy dzień” to data 29 lutego, dzień urodzin Thaïs, który Anne celebruje wspominając różne wydarzenia z życia zmarłej córeczki i całej swojej rodziny.

Fragment książki

Książka to również świadectwo siły wewnętrznej najbliższych sobie ludzi trwających razem w obliczu cierpienia dziecka. To jednocześnie pamiętnik zawierający wiele głębokich przemyśleń kobiety i matki wypływających z jej doświadczenia zmagania się z  przeciwnościami losu i kruchości ludzkiego życia. To w końcu opis postaw potwierdzających, że we współczesnym świecie wciąż jest wielu dobrych, pomocnych i wrażliwych ludzi. Pomimo, że tematyka książki wydaje się mało wakacyjna napisana jest ona prosto i bez patosu, co świadczy o dojrzałości wewnętrznej jej autorki. Polecam lekturę „Wyjątkowego dnia” tym bardziej , że obecnie Wydawca oferuje ją w promocyjnej cenie.

Informacje techniczne

Liczba stron: 228

Wymiary: 130×200 mm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-7516-745-0

Księgarnia Internetowa Wydawnictwa Święty Wojciech www.swietywojciech.pl