Aktualnie w kinach możemy obejrzeć animowany film „Pierwsza gwiazdka” (org. „The Star”) w reżyserii Thimoty Recarta. Autorzy „Hotelu Transylwania” prezentują nam historię narodzin Jezusa opowiedzianą przez zwierzęta towarzyszące Świętej Rodzinie. Przygody bohaterów możemy przeżyć jeszcze raz dzięki lekturze pięknie przygotowanych edytorsko książeczek dla najmłodszych.

Głównym bohaterem obu opowiadań jest osiołek Bo, który jak zaznacza, zawsze czuł, że został stworzony do wielkich rzeczy. Od jakiegoś czasu intrygowała go nowa gwiazda, wyróżniająca się swoim blaskiem, którą zauważył na niebie. Z czasem zaczęła się ona robić coraz większa.

 

 

 

 

 

 

 

 

W opowiadaniu „Poszli za Gwiazdą” poznamy dalszą historię Bo, owcy Rut, gołębia Dave’a oraz Marii i Józefa. A na zakończenie małych czytelników czeka miły prezent – dwie papierowe bombki przedstawiające bohaterów filmu , do samodzielnego przygotowania. Natomiast w książce „Bo i przyjaciele” poszczególni bohaterowie wspominają swoje przeżycia podczas niezwykłej i niebezpiecznej podróży za tajemniczą Gwiazdą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli nie mamy jeszcze pomysłu na świąteczny prezent dla młodszych dzieci lub kolędników misyjnych warto sięgnąć po książeczki z serii „Pierwsza Gwiazdka”.

Informacje techniczne:

Pierwsza Gwiazdka. Bo i przyjaciele
Oprawa: tektura
Liczba stron: 14
Wymiary: 178×189 mm
Waga: 0.15 kg
ISBN: 978-83-277-1504-3

Pierwsza Gwiazdka. Poszli za Gwiazdą
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 16
Wymiary: 198×198 mm
Waga: 0.1 kg
ISBN: 978-83-277-1494-7

Książki z serii „Pierwsza Gwiazdka” są do nabycia w księgarni internetowej Wydawnictwa WAM oraz w dobrych księgarniach stacjonarnych na terenie całego kraju.