Czy zdarzyło Ci się poszukiwać materiałów, aby jak najjaśniej wytłumaczyć uczniom przykazania kościelne? Myślę, że tak. Mi też:) Dlatego napisałam tę książkę, która ułatwi Tobie pracę, a uczniom pomoże zrozumieć o co chodzi z tymi „drugimi”przykazaniami.

Dorota Ząberg

Zbiór ćwiczeń ma pomóc uczniom zrozumieć, po co Kościół ustanowił 5 przykazań. Różnorodne zadania w nim zawarte zostały dopasowane do możliwości intelektualnych uczniów z I etapu edukacji. Będą oni mogli wykorzystać umiejętności: kolorowania, dopasowywania, wykreślania, dobierania, dorysowywania, przyporządkowania, odgadywania, oceniania, uzupełniania. Jakość wykonania ćwiczeń daje nauczycielowi możliwość oceny uczniów w zakresie umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia oraz stopnia opanowania treści nauczania. Zadania z pewnością skłonią uczniów do refleksji nad swoim postępowaniem oraz pomogą im odkryć swoje miejsce jako dziecka Bożego w świetle nauki Kościoła.
Na rynku pomocy dydaktycznych jest to jedyne całościowe opracowanie, pomagające uczniom zrozumieć 5 przykazań kościelnych.

INFORMACJE TECHNICZNE

Autor: Dorota Ząberg

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

Stron: 32

Format: 28,5 x 20,5 cm

ISBN: 978-83-8131-148-9

Oprawa: zeszytowa

Typ produktu: Książka

UWAGA! KONKURS!

Osoba, która podejmie temat i wypowie się nad swoimi pomysłami na temat nauczania przykazań kościelnych – dostanie ode mnie tę książkę. ( do 30.10.2019