Tegoroczne słońce nas nie rozpieszcza. Proponuję więc zabrać kocyk i koszyk piknikowy i udać się do jednego z parków. Nie zapominamy o pudełku z dobrą grą i koniecznie ją testujemy. Poznawanie różnych narzędzi sprawi nam wiele radości, a od września usprawni warsztat pracy. Gry sprawdzamy na samym sobie, swojej rodzinie i przyjaciołach:) Jeśli usłyszymy: WOW !!! – to pierwszy sygnał, że warto zainteresować tym narzędziem uczniów.
Prezentowane gry były testowane na rodzinie i katechetach. I zawsze słyszałam: WOW!
Gra „ale HISTORIA” : wyd. GRANNA
Gra powstała z okazji jubileusz 1050-lecia Państwa Polskiego.
Nie lubimy gier historycznych, gdyż jesteśmy zmuszani do odpowiadania na skomplikowane pytania, na które nie znamy odpowiedzi. Tym razem profesjonalnie ciekawa gra, zachęcająca grafiką i możliwością decydowania o formie odpowiedzi.
Uczestnicy zabawy przemierzają 5 epok z historii Polski. W każdej z nich znajdą unikalne pytania podzielone na 3 kategorie. Najpierw będą musieli przypisać konkretne wydarzenie lub postać do regionu, a następnie odpowiedzieć na pytanie związane z zagadnieniem. W zależności od poziomu trudności zagadki, uczestniczy otrzymają od 1 do 3 punktów. Czy lepiej postawić na zachowawczą strategię i spokojnie odpowiadać na łatwiejsze pytania? A może warto pójść na całość i sprawdzić swoje umiejętności w najtrudniejszej kategorii?
Pytań jest tyle w zestawie, że gracz nie ma czasu się znudzić. Za każdym razem możemy wybierać inny zestaw pytań.
Ogromnym atutem gry jest profesjonalny poziom merytoryczny. Autorem pytań jest doświadczony historyk i nauczyciel Zbigniew Pawłowski. Nie są to więc nieprzemyślane zagadki wymyślone przez laika, ale pytania poprawnie sformułowane ze sprawdzonymi odpowiedziami.
Mechanika gry pozwala w łatwy sposób dopasować poziom trudności do wieku i wiedzy graczy. Pytania dzielą się na łatwe i trudne, a uczestnicy zabawy sami decydują na które z nich chcą odpowiadać.
W świat historii wprowadza bogata grafika na planszy i kartach z pytaniami, ułatwiająca przyswajanie wiedzy.
Gracze decydują o rodzaju pytania i udzielają odpowiedzi w oryginalny sposób.
Dlaczego polecam tę grę w katechezie?
Ponieważ jest wiele pytań dotyczących historii chrześcijaństwa i zabytków sakralnych. Karty można odpowiednio dobrać i skompletować na potrzeby danej lekcji. W ten sposób trudne treści historyczne podawane są do zapamiętania w formie zabawy/gry.
Grę kupicie TUTAJ
A tak grali katecheci na Akademii Profesjonalnego Katechety:
Zostaw komentarz