Zapraszamy do zapoznania się z nowościami Wydawnictwa WAM. Wśród nich znalazły się świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem nowego błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zagadnienie przyjaźni omówi specjalistka dr Agnieszka Wielgus. Ksiądz Krzysztof Grzywocz i ojciec Jacek Prusak SJ zapraszają do zmierzenia się z tematami dojrzałości, modlitwy i samotności.
Cuda błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego
Prymas Tysiąclecia nieustannie wskazuje drogę
Przez lata był niepodważalnym autorytetem i duchowym przywódcą. Polacy pamiętają go jako niezłomnego męża stanu, który wspierał rodaków w trudnych czasach komunizmu. Ta książka przypomina, że dla wielu był także dobrym ojcem, któremu można powierzyć troski dnia codziennego. Umieszczone tu świadectwa są tego niepodważalnym dowodem.
Matuchna Pomocy Nieustającej wysłuchała mnie przez wstawiennictwo kardynała Stefana Wyszyńskiego. Szybko wracałam do zdrowia po operacji. Z całego serca dziękowałam Jej wraz z moją rodziną. Nasze modlitwy zostały wysłuchane. Badania piersi po operacji wykazały, że rak jest niezłośliwy i został usunięty w całości z organizmu.
Fragment modlitwy o beatyfikację
Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
W książce znajdziesz 70 świadectw łask otrzymanych za wstawiennictwem Kardynała Stefana Wyszyńskiego – w tym opis cudu beatyfikacyjnego siostry Nulli – opracowanych przez wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego o. Gabriela Bartoszewskiego OFMCap i notariusza Anielę Michalską.
Być przyjacielem dla siebie i dla innych
„Ludzie nie mają przyjaciół, ponieważ nie ma sklepów z przyjaciółmi” – czytamy w „Małym Księciu” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.
Współczesny człowiek żyje coraz szybciej, ale nie przestaje tęsknić za bliską relacją, za czymś, w czym może być sobą i otworzyć serce przed drugą osobą.
Czy można przyjaźnić się z innymi, nie będąc przyjacielem dla siebie? Jak można być dobrym przyjacielem dla siebie? Jak odróżnić prawdziwą przyjaźń od iluzji? Jak przyjaźnią się kobiety, a jak mężczyźni? Co wspólnego ma miłość z przyjaźnią? Jak wychowywać i formować do dojrzałej przyjaźni. To przykłady pytań, na które próbowano znaleźć odpowiedź w tej sesji o przyjaźni łączącej elementy psychologii i duchowości.
Agnieszka Wielgus – doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, psychoterapeuta i kierownik duchowy. Jest adiunktem w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, w Akademii Katolickiej, Collegium „Bobolanum” w Warszawie. Prowadzi praktykę terapeutyczną w Płocku i Warszawie oraz towarzyszy w rekolekcjach ignacjańskich w Centrum Duchowości w Częstochowie.
Pójdźcie na miejsce osobne
- W jaki sposób samotność odsłania nam prawdę o nas samych i naszej relacji z Bogiem?
- Jak pokochać siebie, jeśli w życiu doświadczaliśmy odrzucenia?
- Jak ważne jest bycie samotnym w bliskiej relacji?
- Dlaczego lepiej modlić się krócej niż dłużej?
- Czy zaangażowanie w religijną wspólnotę może się wiązać z pielęgnowaniem własnej niedojrzałości?
Ksiądz Krzysztof Grzywocz i ojciec Jacek Prusak SJ zapraszają do zmierzenia się z tematami dojrzałości, modlitwy i samotności, która dla wielu z nas jest chlebem powszednim. Głęboka teologiczna i psychologiczna wiedza autorów, a zarazem przystępna forma sprawiają, że książka jest pomocą dla każdego, kto chce pogłębić swoją relację z Bogiem, sobą samym i drugim człowiekiem. Każdego, kto pragnie doświadczyć Boga, również w tym, co w jego życiu trudne i przeniknięte lękiem.
Odkryj w chrześcijaństwie mądrość, która pomaga żyć i zrozumieć siebie.
Zostaw komentarz