Nadszedł czas ferii. To doskonała okazja, aby sięgnąć po długo oczekiwaną lekturę. Polecam komentarze do Słowa Bożego, aby wyjaśniały i rozwijały wątpliwości teologiczne. Dla tych, którzy chcieliby podróżować, a nie mogą ze względu na sytuację epidemiologiczną – opowieści o Wandzie Błeńskiej. Na nadchodzący „Wielki Post 2022” Dom Medialny Święty Wojciech przygotował też interesujące pomoce duszpasterskie.
Pokój czyniący! Przez Przebaczenie, Miłość i Odwagę!
„Posłani w pokoju Chrystusa” to temat finalizujący trzyletni program duszpasterski Kościoła w Polsce realizowany pod hasłem „Eucharystia daje życie”.
W duchu tego hasła Wydawnictwo Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o. wraz z redakcją „Małego Przewodnika Katolickiego” przygotowało ofertę pomocy duszpasterskiej na Wielki Post.
Dla dzieci:
- KRZYŻ, do wycięcia, w formacie 24 cm/18 cm, pięknie opracowany graficznie do powieszenia na ścianie, oraz 6 OBRAZKÓW – NAKLEJEK 6cm/6cm, z Apostołami Pokoju, pomagającymi nieść krzyż Jezusowi, w tym wyjątkowa naklejka „lustro” do przyklejenia w centralnym miejscu krzyża – serce Pana Jezusa. Podczas pięciu nabożeństw drogi krzyżowej dziecko otrzyma naklejkę z odpowiednim bohaterem, natomiast w czasie szóstej, ostatniej, będzie to specjalna – lustrzana naklejka, wpatrując się w którą, dziecko ma zobaczyć siebie – jako Apostoła, który buduje POKÓJ przez: przebaczenie, miłość i odwagę.
Wanda Błeńska z serii: Dobrze być dobrym
Eliza Piotrowska
ZOBACZ
Wanda Błeńska przeżyła niejedną chwilę strachu. Niejeden raz musiała walczyć z trudnościami (raz musiała się nawet wydostać z paszczy hipopotama). Leczyła chorych na trąd. Mieszała w dzikim kraju. Pomagała wszystkim. Pracowała całymi dniami. BYŁA SZCZĘŚLIWA.
Przepis na szczęście Wandy Błeńskiej:
- 3 łyżeczki delikatności
- 2 słoiki pracowitości
- 3 szczypty skromności
- 6 garści entuzjazmu
- (by wypłukać życie z marazmu)
- 8 szklanek miłości
- I dobra – nieskończone ilości!
Ilustrowana rymowana opowieść o Wandzie Błeńskiej, która przez 40 lat leczyła w Ugandzie chorych na trąd. To historia niezwykłego, szczęśliwego, spełnionego życia. Historia inspirująca.
Dobrze być dobrym to seria książek o ludziach, którzy nie boją się iść pod prąd, aby pomagać innym. To opowieści o pionierach dobra, ludziach spełnionych i szczęśliwych, prawdziwych Bożych wspólnikach, którzy nie ugną się pod presją byle jakich problemów lub osób, które takie życie przerasta.
Dlaczego warto kupić tę książkę?
* to idealny prezent dla dziecka w wieku 5-13 lat;
* historia jest inspirująca, może stać się powodem ciekawej rozmowy w domu lub w szkole; wykorzystać ją mogą rodzice, dziadkowie, katecheci (np. podczas omawiania tematów misyjnych), wychowawcy, nauczyciele języka polskiego;
* nietuzinkowe ilustracje znanej i uznanej autorki Elizy Piotrowskiej rozbudzają wyobraźnię dziecka;
* książka uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, szacunku dla innych kultur.
Słowo Boże czytane u źródeł. Komentarz do czytań niedzielnych. C
Paweł Trzopek
Słowo Boże to słowo dające życie, a żeby z niego czerpać, musimy się w to słowo zanurzyć. Współcześnie, kiedy jesteśmy zewsząd bombardowani różnorakimi informacjami i przekazami medialnymi, skupienie się przez kilkanaście minut na kontemplowaniu fragmentu Biblii wydaje się czymś karkołomnym. Nie ma co ukrywać – wymaga to sporego wysiłku. Dlatego warto, aby ktoś nas w tym poprowadził.
Pomocą w tym wyzwaniu może okazać się ta książka, która zawiera trafne i pogłębione komentarze do czytań niedzielnych na rok C (czyli 2022). Ułatwią nam one zrozumienie tekstów liturgicznych i pomogą się w nie zagłębić. Przybliża nam również biblijny świat – wskażą kontekst, w jakim powstawały poszczególne fragmenty, które daje nam niedzielna liturgia. Komentarze zostały przygotowane przez biblistę, który mieszka w Jerozolimie i na co dzień chodzi śladami Jezusa i Jego uczniów.
Co ma w sobie ta książka?
> komentarze do wszystkich czytań niedzielnych na rok C;
> czytelnik otrzymuje książkę, z której będzie mogł korzystać, a w dłuższej perspektywie nawet przez wiele lat;
> komentarze stanowią pomoc w zrozumieniu niedzielnej liturgii słowa, poszerzają wiedzę (zawierają ciekawostki, kontekst historyczny), a także inspiracje np. dla kapłanów, którzy głoszą kazania;
> komentarze pomagają unikać wypaczeń w interpretowaniu słowa Bożego, uczulają na newralgiczne kwestie, a także zachęcają do dalszej lektury Pisma Świętego;
> zastosowano również szereg rozwiązań graficznych (kolory, podkreślenia) w celu ułatwienia czytelnikowi zwrócenia uwagi na najważniejsze kwestie i poruszanie się po komentarzach;
> autorem komentarzy jest praktyk, biblista i wieloletni dyrektor biblioteki École Biblique et Archéologique Française w Jerozolimie. Autor na co dzień mieszka w Ziemi Świętej, przechadza się ścieżkami, którzy podążali bohaterowie biblijni, co dodaje komentarzom szczególnego charakteru.
O autorze
Paweł Trzopek OP – (ur. 1972) biblista, przewodnik po Ziemi Świętej, wykładowca Nowego Testamentu w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie, w latach 2004–2020 dyrektor biblioteki École Biblique et Archéologique Française w Jerozolimie.
Zostaw komentarz