Zapraszam do zapoznania się z nowościami od Wydawnictwa Święty Wojciech.
Biblia dla moich parafian. Jak czytać, aby rozumieć. Tom I
Pierwszy Testament
ks. Marcel Debyser
Biblia dla moich parafian to mądre, a zarazem głębokie wprowadzenie w lekturę Pisma Świętego – ksiąg starotestamentowych.
Autor umiejętnie łączy rzetelną wiedzę biblijną z dużą dawką życiowego doświadczenia. Dba przy tym, by zawsze oddawać pierwszeństwo Słowu Bożemu, pomóc czytelnikowi poznawać je i zaprzyjaźniać się z nim.
Każdy rozdział podzielony jest na trzy części: Marcel Debyser najpierw odkrywa przed czytelnikami konkretną księgę biblijną, opowiadając, w jakich okolicznościach i dla kogo została spisana; następnie przybliża przesłanie tej księgi – wyjaśnia, co Bóg mówi w niej o swej miłości do nas – by na koniec pokazać, jakie znaczenie ma ona dla nas dzisiaj. Autor w przekonujący sposób przywołuje doświadczenia własne, jak i swoich parafian, umiejętnie przekładając wiedzę o Biblii na „konkret” codzienności. Dobrze zna i rozumie trudności, z jakimi zmaga się człowiek.
Jak pisał Ireneusz z Lyonu „Chrystus jest skarbem ukrytym w Piśmie”. Marcel Debyser pomaga nam odkryć ten skarb na nowo.
Albert Decourtray, Arcybiskup Lyonu
Ta książka ma moc przyciągania. Nie spotkałem na polskim rynku podobnej. Umiejętnie łączy wiedzę z praktyką duszpasterza.
Adam Prozorowski, prezbiter Archidiecezji Poznańskiej, biblista, współtwórca Szkół Biblijnych
Ta wspaniała książka została tak pomyślana, by przekraczała barierę między naukową egzegezą i duszpasterską posługą. Na tych stronicach jest dużo wiedzy i jeszcze więcej serca. Autor, kapłan diecezji Lille, przemierza Biblię księga po księdze, interesująco pokazując powiązania między Starym i Nowym Testamentem. Chciałbym być parafianinem Ojca Debysera.
Pierre-Maurice Bogaert OSB, biblista, em. profesor Katolickiego Uniwersytetu w Leuven
Camino
Hermann Multhaupt
Kretz, prosty człowiek pracujący na promie, pewnego dnia postanawia iść do Santiago de Compostela.
Nikt nie wierzy w powodzenie tego przedsięwzięcia: wszyscy widzą jedynie kaleką stopę Kretza i są przekonani, że ta ułomność nie pozwoli mu osiągnąć celu. On jednak wyrusza. Po drodze dołączają do niego inni; kowal, rozgadany krawiec czy skazaniec, któremu darowano życie, a do grobu Świętego Jakuba idzie za pokutę.
Autor zabiera nas w dwie równoległe podróże: wraz z bohaterami zmierzamy pełną przygód i śmiertelnych niebezpieczeństw drogą „na koniec świata”, do Santiago, a jednocześnie wędrujemy do wnętrza serc pielgrzymów. Dlaczego idą? Czy „camino” zmieni ich życie? Co jest prawdziwym celem wędrówki?
WIELKI POST – pomoce duszpasterskie dla dzieci
Przestrzenna makieta ze sceną Ukrzyżowania
Podczas tegorocznych nabożeństw Drogi Krzyżowej proponujemy dzieciom zbudowanie własnej makiety sceny Ukrzyżowania. W każdy piątek dzieci otrzymają jeden element przestrzennej układanki obrazujący sceny na Golgocie.
Element z wizualizacją Ukrzyżowanego można wymienić na wizerunek Zmartwychwstałego (w zestawie), który dzieci otrzymują na zakończenie nabożeństw Drogi Krzyżowej lub w niedzielę wielkanocną.
Zostaw komentarz